Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az oktatás hogy van Amerikában...

Az oktatás hogy van Amerikában? Bővebben alul

Figyelt kérdés

Szóval úgy értem hogy milyen fajta iskolák és hány évesen kezdenek ott a gyerekek járni oviba aztán iskolába. Inkább olyan válaszoló válaszoljon akik kint él/élt amerikába, vagy aki sokat tud erről az égeszről.

Sokat néztem már az internetet hogy hogy van ez csak nem nagyon értettem. Amúgy én leírtam így magamnak hogy talán hogy van ez, szóval leírom ide is és ha rosszul van akkor légyszi javítsatok ki:


Óvoda (preschool): 3-5 év


Általános iskola (elementary school): 1.évfolyam 6-7 év, 2.évfolyam 7-8 év, 3.évfolyam 8-9 év, 4.évfolyam 9-10 év, 5.évfolyam 10-11 év


Középiskola (middle school): 6.évfolyam 11-12 év, 7.évfolyam 12-13 év, 8.évfolyam 13-14 év, 9.évfolyam 14-15


Gimnázium (high school): 9.évfolyam 14-15 év, 10.évfolyam 15-16 év, 11.évfolyam 16-17 év, 12.évfolyam 17-18 év


Főiskola vagy egyetem (college or university): 18-22 év


Szerintem nagyon hülyén és rosszul írtam le de én amit a neten olvastam így raktam össze vagyis így gondolom. Úgyhogy ha az egész rossz ahogy ezt elírtam akkor légyszi valaki aki jól ismeri ezt az légyszi írja le nekem értehtően. Úgy hogy az ovit hány évesen kezdik…. nagyon megköszönöm annak aki leírja nekem ezt az egészet!<3



2023. jan. 5. 22:54
 1/2 A kérdező kommentje:
Légyszi akkor legalább valaki írja le hogy milyen az oktatás amerikába.
2023. jan. 7. 11:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Légyszi ha valaki tud ezzel kapcsoltba bármit írja le.
2023. jan. 9. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!