Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jelenleg erasmus félévemet...

Jelenleg erasmus félévemet végzem, de meg fogok bukni a tárgyak nagy részéből, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem a tanulás miatt, hanem egyszerűen nem elég jók a nyelvi képességeim. Egész gimi alatt franciául tanultam és akkor még ment, azonban azóta sokat romlott és ezt nem realizáltam. A szövegek nagy részét nem is értem és ezért esélyes, hogy több tárgyból is meg fognak húzni. Mit tegyek ebben a helyzetben?
2023. jan. 6. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire keveset tudsz, nem volt az a tudás olyan nagy. Nyelvszakokon szokott lenni alapvizsga is, ott kibuknak még a jobbak is. Nem erasmusra kellett volna menni, hanem pótolni a hiányosságokat, valószínűleg kibuksz.
2023. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz? Honnan bukok ki?
2023. jan. 7. 13:02
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom az egyetemről, nem?
2023. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell fizetned az összes ösztöndíjat
2023. jan. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja közben beszéltem a coordinatorokkal és nem kell. Köszi azért
2023. jan. 11. 01:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5. Nem kell egyelőre visszafizetni semmit. De nem árt tudni, hogy lesznek következményei a dolognak.
2023. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pl.?
2023. jan. 11. 13:26
 8/16 A kérdező kommentje:
Mármint azt tudom, hogy valamennyit vissza kell fizetni, de közel sem az egészet (nekem ezt mondta legalábbis az illető, akivel beszéltem). Azt mondjak, hogy elég sokan szoktak bukni erasmuson, főleg azok, akik nem angolul csinálják, hanem egy második nyelven. És ugye mivel jogon vagyunk így még nehezebb. A vizsgák nehézsége pedig ugyanolyan nekünk itt kint, mint otthon. Én főleg franciául csinálom, de van egy-két angol órám is. Beszéltem az illetékessel és azt mondták, hogy tisztában vannak azzal, hogy mennyire nehéz és, hogy ugyan valamennyit vissza kell fizetni, de azért nem az egészet.
2023. jan. 11. 13:30
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha egyik tárgyad sincs meg, az egészet kell. Ha a többi nem sikerül, kreditarányosan kell visszafizetned, most vagyok én is erasmuson

Nem értem minek mentél olyan helyre ahova nem elég a nyelvtudásod

2023. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azért mert ebből a nyelvből érettségiztem és tanultam az összes tárgyat gimiben 😂, így gondoltam képes leszek rá. Sajnos a jogi nyelvezetet nem értem annyira, a szaknyelvet.
2023. jan. 11. 13:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!