Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan működik a felvételi...

Hogyan működik a felvételi külföldi egyetemeken?

Figyelt kérdés
Főleg azok válaszát várnám akik külföldön vannak egyetemen. Mi alapján vesznek fel? Leginkább Hollandiában gondolkozom(pszichológia szak) és nem találok infót erről sehol. Olyan tanárok sem tudnak sem tudnak semmit mondani akikről gondolnám hogy mindent tudnak erről. Motivációs levél kell? Számítanak a jegyek vagy az érettségi? Behívnak beszélni? Kell tesztet írni bármiből?

2023. febr. 13. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön járok egyetemre, de a felvételi rendszer még országon belül sem egységes. A tanáraidtól teljesen irreális azt várni, hogy fejből ismerik az egész világ felvételi eljárásait (de akár csak EU-n belül is). Nézz ki magadnak egyetemeket, és érdeklődj náluk közvetlenül. Jó esetben már a honlapjukon is kint vannak a legfontosabb információk egyébként.
2023. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiába jelentkeztem (most pár hete). Az egyetem honlapján minden infót megtaláltam.


Nekem kellett: motivációs levél, IELTS nyelvvizsga, CV, 2 ajánlólevél, leckekönyv, tárgyleírás, átlagigazolás

2023. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!