Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Japán jogi egyetemre mehetnék...

Japán jogi egyetemre mehetnék így? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ugye most Magyarországon élek, ide járok suliba meg minden. Viszont én pedig majd Japánba szeretnék költözni ott pedig valami joggal fogalkozni. Most ha én a magyar jogot tanulom meg az Japánba nem jó tehát mindenféleképpen valami Japán egyetem kellene ahol tanítanak jogot. Viszont ha eddig magyar törit meg mindent tanultam akkor az lehetséges hogy pl a tokyo universityre felvegyenek? Vagy ez így most hogy van? Ez valahogy kivitelezhető?


Japán nyelvből az alapfok megvan már.



2023. febr. 24. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen az interneten jelentkezhetsz itthonról is egy japán egyetemre. A gond az, hogy Japánban fizetős a felsőoktatás. Átszámítva minimum évi másfél-kétmillió Ft tandíjra számíthatsz, plusz az ottani megélhetési költségek, amelyek körülbelül ugyanennyire rúgnak, plusz a repülőjegy. S persze az első év tandíját előre kell kifizetned. Egyszóval jó kis kezdőtőke kell, utána pedig sok diákmunka az egyetem mellett, hogy a tandíjat és a megélhetést előteremtsd. Nem lehetetlen, de nagyon húzós.
2023. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Japan egy "zart" kozosseg. Imadni fognak, mint vendeget, de soha, egyetlen megbizast sem kapsz majd sem japan ugyvedkent, de meg tanacsadokent sem.

Az egyetemre TALAN felvesznek (de NEM a jogi szakra), amennyiben fizetsz, es teljesited a kriteriumokat. A jelentkezok kb 20%-at vagy annyit sem vesznek fel a kulfoldi diakok kozul.

A magyar erettsegit nem fogadjak el, vizsgazni kell a japan erettseginek megfelelo targyakbol, irni kell egy esszet egy egyenileg, neked "kiutalt", esetlegesen kivalasztott temabol. A magyar nyelvvizsgat kb korberohogik, es le kell vizsgaznod TOEFL, Cambridge qualification, IELTS, es hasonlokat fogadnak el.

Kicsit konnyebb, ha masik egyetemet valasztasz, de a helyedben en nem dedelgetnek ilyen almokat, hogy jogaszkent/ugyvedkent dolgozz Japanban.

2023. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Első körben nézd meg a felvételi követelményeket néhány japán egyetemen.

Ha ösztöndíjjal akarsz kimenni, akkor rengeteget kell tanulnod, ha önköltségen, akkor meg rengeteget kell perkálnod.

Munka szempontjából Japánban élő külföldiek képviseletét érdemes megcélozni, ehhez nyilván kell majd közel anyanyelvi szintű japán tudás (hogy ne legyen gond japán jogszabályokat olvasni és értelmezni) + minimum felsőfokú angol a klienseiddel való kommunikációhoz. A Japánban élő magyarok száma elenyésző ahhoz, hogy rájuk építsd a karriered.

Azt is érdemes megnézni, hogy Magyarországon ha nemzetközi jogot tanulsz, ott van-e lehetőség Japánba kimenni cserediáknak.

2023. febr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
OFFTOPIC Hova jelentkeztél végül?
2023. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt felejtsd el. En itt elek, itt dolgozok, N1-es nyelvvizsgaval is neha nehezemre esik szavatosan kifejezni magam uzleti szituaciokban (IT consultant vagyok), a japan jog raadasul rendkivul bonyolult is, ez igy nem fog menni. Irj azert, ha lenne kerdesed. (hozzavetolegesen 6-7 ev MINIMUM mire kenyelmesen tudsz kommunikalni japanul, barmilyen helyzetben)
2023. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!