Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A japán tokiói egyetemre...

A japán tokiói egyetemre szeretnék kijutni majd pár év múlva, ez lehetséges?

Figyelt kérdés

minden álmom, hogy kint tanulhassak, de van egyáltalán esélyem, hogy felvegyenek? és hogyan lehet bekerülni vagy miket vesznek figyelembe? csak az érettségit nézik vagy írnom kell egy felmérőt is?

segítsen valaki pls aki tud valamit erről!!



2014. febr. 23. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Szerinted van angol egyetem?:D elárulom az átlagember nem beszél angolul, és iszonyatosan lenézik a "nyugati" embert, ajánlom a "Miért nem bírjuk a japánokat" című könyvet, elég hiteles leírást ad. Nem akarod te ezt, hidd el. Meg kb 1% esély van rá.
2014. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ki akarsz jutni, akkor szerintem ez a legjobb lehetőséged:

[link]


Írnod kell egy felmérőt, hogy kiválasszanak egyáltalán, mint ösztöndíjas majd Japánban a Tokiói egyetem felvételijét is sikeresen teljesítened kell. Az érettségid hidegen hagyja őket.


Alapvetően angol, (japán), matek és szaktól függően egyebeket is vesznek figyelembe (Azt hiszem kémia+biosz orvosira és fizika+kémia mérnökire, de a nagykövetség honlapján pontosan is le van írva).


Érdemes korábban elkezdeni tájokozodni, mert Japánban ugye áprilisban kezdődik az új tanév, tehát teljesen más jellegűek a határidők.

2014. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nézelődök egy két oldalon!:)
2014. febr. 23. 17:36
 4/10 Dubi ***** válasza:
100%
Én japán nyári kutatómunkára jelentkeztem. Igaz, ez csak pár hetes és egyetemi képzéshez kötött, de van ilyen lehetőség. UTRIP a neve.
2014. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 engem az is érdekelne, de az pénzbe kerül vagy biztosítják a költségeket?
2014. febr. 23. 21:21
 6/10 Dubi ***** válasza:
Azt egyelőre én sem tudom, hogy 100%, kapok e pénzt, vagy az külön válik a jelentkezéstől, de elvileg bárki kaphat támogatást. 100.000 jen utazásra, 60.000 jen megélhetésre, 6 hétre. Ez nagyjából mindent fedez.
2014. febr. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ!:)
2014. febr. 24. 19:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
japánba minden egyetemre felvételi vizsga van. Todai-ra meg hát elég nehéz bejutni, még egy nagyon jól tanuló japán diák is nagyon nehezen jut be
2014. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annó azt mondta valaki, aki kint volt, hogy nem kell versenyezni a japánokkal, hanem elég megütni egy minimum szintet, ezért nem olyan nehéz bejutni, mint egy japánnak. De a pontos részleteket én nem ismerem és tényleg csak közvetett információ, tehát ne vegyétek készpénznek.
2014. febr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a többi választ is!

még egy kérdésem lenne: Erről érdeklődni kinél lehet? Érdemes a japán nagykövetségnek levelet írni?

2014. febr. 27. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!