Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A dániai tanulás a munkásgyere...

A dániai tanulás a munkásgyerekek egyetlen jövője? Idehaza lehúzza a népet az egyetem, Dániában ingyen van.

Figyelt kérdés

2023. márc. 12. 22:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Itthon is ingyen van, ha eléred a megfelelő pontszámot.
2023. márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem teljesen értem, hogy mi a kérdésed.

Attól, hogy Dániában ingyenes az oktatás, valószínűleg a megélhetésre az itthoni sokszorosát elköltenék, ezért nem gondolom, hogy a szegényebb családból származóknak (már ha erre gondoltál a munkásgyerekek alatt) ez opció lenne. Arról nem is beszélve, hogy itthon se kell fizetnie annak, aki állami ösztöndíjas helyre nyer felvételt és tanulmányai alatt eléri legalább a 3,00-as átlagot.

2023. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Ha jól tanulsz itthon is kaphatsz állami ösztöndíjat! Ez persze nem fedezi a hazaáruló fidesz miatt 150-200k+rezsi összegre emelkedett albérleti díjadat, illetve a 2-300%-os inflációval sújtott élelmiszerek árát, amit megveszel, de pont éhen tudsz majd belőle halni, mire elvégzed az egyetemet.
2023. márc. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
#2: Nyugat-Európában mindenkinek, a szegény családból származóknak is valós opció egyetemre járni. A tanulás alatti megélhetés költségeit elő lehet teremteni diákmunkával, ugyanis a minimális órabér igen magas. Ha valaki elmegy hétvégente egy McDonald's-ba dolgozni, azzal simán kitermeli az albérlet és az étkezés költségét. S persze általában van állami diákhitel is a megélhetési költségek fedezésére.
2023. márc. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
#4: Ezt ugyanúgy megteheti itthon is, ezért továbbra se értem, hogy miért Dánia az egyetlen opció a "munkásgyerekek" számára.
2023. márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Dániában ingyenes az oktatás az egyetemen, de heti 12 órát kötelezően dolgozni kell. Azon kívül nagyon drága ország a megélhetés szempontjából. Itthon is tanulhat, aki akar.
2023. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
#5: Én nem azt állítottam, hogy Dánia volna az egyetlen opció a munkásgyerekek számára. Csupán #2-nek azzal az állításával vitatkoztam, hogy Nyugat-Európában a szegényebb munkáscsaládok gyerekeinek nem volna lehetőségük egyetemre járni. Ez ugyanis tényszerűen nem igaz. Én Nagy-Britanniában jártam egyetemre, és jó néhány olyan hallgatótársam volt, aki a szüleitől egy fityinget sem kapott, s teljesen önerőből végigjárta az egyetemet. Most direkt utánanéztem, s kiderült, hogy például az Egyesült Királyságban az alacsonyabb szociális osztályokból származók teszik ki a hallgatók 28%-át. Még az elit egyetemeken is (pl. Oxford) 10% fölötti a munkás származású hallgatók száma. Aki akar és odateszi magát, Nyugat-Európában is tanulhat. Senki előtt nincsenek bezárt egyetemi kapuk.
2023. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

#2 és #5 vagyok:

"Nyugat-Európában a szegényebb munkáscsaládok gyerekeinek nem volna lehetőségük egyetemre járni."

Én ilyet nem írtam. Arra próbáltam választ kapni, hogy akik rosszabb anyagi helyzetből indulnak, azoknak miért érné meg jobban Dánia mint Magyarország? Hisz ott sokkal többet kell költeniük megélhetésre és az egyetem itthon is támogatott, ha valaki nem csak melegedni jár be, hanem legalább egy közepes szintet elér. Nyilván mindenkinek ott a lehetőség, hogy kimenjen, de aki pénz tekintetében szűkösen van, az nagy valószínűséggel nem Dániát fogja választani, hanem valami élhetőbb országot. Ezért továbbra se értem a fő kérdést. Jó lenne ha a kérdező kifejtené, hogy miért gondolja azt amit írt.

2023. márc. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
az
2023. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Dániáról nem tudok nyilatkozni, de ha kicseréljük Németországra, megmondom én, hogy miért éri meg jobban. Olyan ösztöndíj-programjaik vannak, amiből röhögve lehet fizetni a megélhetést. Ráadásul nem egy, hanem több fajta, mindenki megtalálja azt, amibe beleillik. Én pl egyházi ösztöndíjat kaptam, ami 850 euró volt havonta. Mivel ez így még szűkös egy kicsit, a várostól is kaptam havi 340 euró lakhatási támogatást, ezzel már minden további nélkül ki lehet jönni. De ha valakinek mégsem lenne elég (mit tudom én, nem elég valakinek az egy szobás lakás rezsivel együtt 550-ért, hanem palotában szeretne lakni), akkor dolgozhatsz is mellette.

Ráadásul nem minden ösztöndíj korhatáros, volt 50 fölötti hallgatónk, aki ennél valamivel magasabb összegű támogatást kapott a BA programhoz.


Szóval várom a magyar alternatívát (természetesen a diákhitel nem az), mi az a program, ami a teljes megélhetését finanszírozza a diáknak, ráadásul korhatár nélkül. :)

2023. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!