Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet tulelni az...

Hogyan lehet tulelni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon megkoszonnem mindenki segitseget, mert kicsit (na jo,elegge!!!!) elegge panikba estem!

Szeptemberben kezdem az egyetemet Walesben (mar ebben az evben is jartam egy honapot, egy masik szakra, mert az enyemet nem inditottak, de vegul ez nem tetszett es hagytam).Szoval szeptembertol megyek, de egyertelmuen dolgoznom kell mellette, hogy megeljek+kifizessem a sulit.

Nagyon megkoszonnem, ha otthoni vagy kulfoldi tapasztalatokat megosztanatok velem, mert most beparaztam.

Tudtok egyszerre tanulni is meg dolgozni is?Marmint ha pl.5ig suliban vagy utana meg mondjuk 9ig dolgozol, akkor mikor keszulsz fel masnapra?Vagy hetkozben nem kell tanulni?

Kerlek segitsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Koszi


2008. dec. 29. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Attól is függ, mit tanulsz. Mert a műszaki, mérnöki, orvosi,stb pályákon, egyszóval ahol gyakorolni is kell, ott természetesen célszerű, sőt muszáj nap mint nap készülni. A többi helyen általában csak akkor kell tanulni, ha zh-t írsz vagy vizsgaidőszak van. Van, ahol több zh van, van ahol egyáltalán nincs, ez teljesen egyetemfüggő.

Persze ez a magyar helyzet, sajnos nem ismerem a külföldi követelményeket, szokásokat. De biztosan megoldható, ott is van diákmunka.

Minden csak kitartás és hozzállás (és persze szak) kérdése. Sok sikert kívánok neked!

2008. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nemzetkozi kapcsolatok szakra megyek, es most meg szeptemberig egy ilyen egyetemre felkeszitos oszyatlyba jarok, ahol nemcsak angolul tanulunk, de van ilyen "hogyan tanuljunk" orank is.

Csak azt elfelejtik elmondani, hogy ha nem anyuci fizeti neked a tandijat, akkor hogyan csinaljad veig.

Ez a szak inkabb tortenelem,diplomaciai tantargyak,politika,idegennyelvek, es sok konyvtarazasrol szol.

Az erdekelne hogy ti hogy csinaljatok?

Pl: "reggel6kor kelek....9re suli...5kor vegzek...ettol-eddig ezt csinalom" szoval ertitek...hogy legyen valami ralatasom, hogy masoknak milyen megoldasai vannak :)

Koszi

2008. dec. 29. 16:31
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

De ha nincs pénzed miért mentél külföldre egyetemre?

Diákhitel? Nemtudom oda is igénybe lehet e venni. Van aki felveszi, van aki nem. Gondold meg ha lehet akkor vedd fel.

2008. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mar itt elek egy ideje, es valahogy van egy olyan erzesem, hogy nem felszolgalokent akarom leelni az eletem anyanyelvi szintu angoltudassal+kituno erettsegivel...arrol meg sajnos nem en tehetek, hogy a szuleim csorok, bocs.

Ez az oka, hogy itt vagyok.

Otthon se tudtak semmit fizetni, itt legalabb nem ehezem.

Tovabbra is varom a tapasztalatokat.

2008. dec. 29. 18:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy utána élete végéig törlesztgethesse. Eszedbe se jusson! Azt sem tudom, hogy a párom hogyan fogja visszafizetni, és erre alapozzuk a közös életünket?


Nekem mindig máskor van órám, magyarra járok, sokat kell olvasni. Nem dolgozom ugyan, de következő félévben szeretnék korrepetálni. Ha 10-től órám volt, fél kilenckor keltem, reggeli, miegymás, irány óra. Hazaértem, kitaláltam mit főzök, megcsináltam, közben vagy utána olvastam. Néha-néha be kellett iktatni egy kis takarítást is, volt hogy 3/4 9-kor este nekiálltam takarítani. Ha tanítottam volna, akkor inkább késő este olvastam volna. Meg ha nagyon húzós napom volt, akkor volt hogy a párom vagy a lakótársunk főzött. Ha albérletbe mész, akkor ez lehet megoldás, ha nem, akkor a koleszostársakkal biztos lehet egyeztetni, együtt főzni, ilyenek, így pénzt is spórolhatsz, ráadásul nem is keveset!

Ne ijedj meg, biztosan meg tudod csinálni!


Első válaszadó

2008. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

[link]


olvasd at, lehethogy atfizetik a tandijadat


en part-time student vagyok, kervenyeztem, es a tandijam 1 reszet atfizettek.

van 1 kislanyom, fosulira jarok es nem dolgozom. utanna kell jarni.

2009. jan. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
84%
az elozo vagyok. a diakkolcsonnel kapcsolatban- nyugodtan felveheted a kolcsont, csak akkor kezded el visszafizetni, ha befejezed a sulit es eventr tobb,mint 15000 fontot keresel, pl ha 20000 fontot keresel havonta, 37 fontodba fog havonta kerulni. nem olyan veszes.
2009. jan. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
2009. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hello :)

MINDENKINEK koszi a valaszokat, es foleg a linkeket!

Nagyon aranyosak vagytok, es megprobalok nem stresszelni, hisz meg szeptemberig van idom, es ha annyian elottem megcsinaltak akkor en is meg tudom- fo a pozitivitas!

Koszi mindenkinek!

Szep napot udv :D

2009. jan. 18. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én si külföldi egyetemsita vagyok. Nekem nagyon jól vannak óráim, így jól tudok mellette dolgozni. De soha nem ilyen folyamatos munkákat vállalok. Vannak különböző cégek, akik kifejezetten ilyen alakalmi munkára vannak ráállva. Ezek ilyen egyéjszakás munkák... Te döntheted el mettől meddig vagy ott. Vagy leltár munkák, szépen fizetnek.

Emellett együtt élek a párommal egy 3 szintes családi hézban, nagytestű kutyával, aki bent lakik... Szóval háztatrtást is vezetek. Ne parázz, állj pozitívan hozzá!!!

Mikor én csak úgy eltöprengek, hogy ezt meg ezt meg amazt kéne csinálnom és tanulnom, de közben mosnom léne és gyorsan felporszívóznom, de lkésem az órám és indulnom kell, de akkor nem lesz meleg vacsi mire a párom hazaér... Olyankor én is bepánikolok. Kevesebbett gondolkodni pozitívan hozzáállni és okés lesz!!! :o)

Hajrá!

2009. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!