Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnám a külföldi...

Hogyan tudnám a külföldi egyetemet finanszírozni, ha olyan drága? Vagy 3. félévben mehetek már ERASMUSszal külföldre?

Figyelt kérdés
szeretnék kimenni, mert kinti a barátom. Náluk nem tudnék lakni, és nagyon drága lenne itthonhoz képest. Mégis h finanszírozhatnám havonta a több száz eurós lakhatás, plusz kaja, tandíj? Mindenki biztat, h menjek, megéri, de miből kéne pénzügyi hátteret teremtenem neki? Nagyon szeretnék kimenni de a pénz miatt elég reménytelennek tűnik. Talán ösztöndíjjal kimehetnék, de most első éves vagyok, szeptembertől már mehetek vagy még nem?
2011. nov. 9. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

szia


igen, 2 lezárt félév kell ahhoz, hogy erasmusra mehess

vagyis a 2. félévben KELL jelentkezned, ha a 3. félévben akarsz kimenni


a pénzből ki lehet jönni még Németországban is - nem iszom, nem dohányzom - (bár az én sulim a legtöbbet fizette azok közül a magyarok közül, akik még odakint rajtam voltak más helyekről)


biztos lesznek majd, akik leírják, hogy de nem is lehet kijönni, meg hülye vagyok, de most jöttem haza, hadd tudjam már


ha van még más kérdésed, akkor írj

2011. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de jelentkezhetek már a 2. félévben amikor még csak egy lezárt félévem van? A másik kérdésem h nálatok mennyire volt nagy a verseny, sokan akarnak kimenni? Én az ELTE bölcsészkarára járok és félek h itt a sok nyelvszakos között ki se jutok, mert nem vagyok vmi kiemelkedően jó
2011. nov. 9. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyik országról lenne szó? Egyébként az erasmus jó ötlet, csak a legtöbb helyen 1. tényleg hatalmas a verseny, plána az eltén 2. max 1-2 fél évig maradhatsz kint. 3. Bár egyetemfüggő, de nálunk folyton azon ment a rinya,ha összehúzod magad se jön ki még a fele se a költségeknek, az a pénz csak itthon számít "jónak".


Egyébként,ha szeretnél velem privátban beszélgethetsz, én most iratkoztam ki az egyetemről, ugyanemiatt a probléma miatt, kint folytatom az életem és majd ott újra erre a szakra fogok járni, mondjuk mi már az esküvő előtt állunk, szóval érdemes mérlegelni, hogy milyen fontos a kapcsolat, mert az erasmus sok mindent sajnos nem old meg, tudom mert ezen én is átestem. Én se vagyok milliomos, de találtunk megoldást, mert akartunk.

2011. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én külföldön tanulok (nem erasmussal) írj nyugodtan privit:) sok függ attól, melyik országba szeretnél menni, mondjuk egy északi országot nehéz finanszírozni.
2011. nov. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, ezt írtam, jelentkezhetsz a 2. félévben, mivel a jelentkezés mindig a következő félévre szól, bár ez nem értem, hogy nem lehet logikus és ha a 3. félévben akarsz menni, akkor igen valószínű, hogy a 2-ban kell jelentkezned...


hová akarsz menni egyébként?

2011. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!