Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanulhat-e és milyen feltétele...

Tanulhat-e és milyen feltételekkel jelenleg 1. általános iskolás gyermekem egy hónapot Angliában?

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha jól veszem ki a szavaidból, a gyermeked első osztályos, tehát hat-hét éves. Miután 14 év alatt nem lehetséges a diákcsere-programra jelentkezni (nagyon helyesen, egy általános iskolás gyerek még nem tud magáért felelősséget vállalni külföldön), így max. úgy járhat a gyerek iskolába Angliában, ha ti, a szülei is kiköltöztök vele együtt.
2008. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értelem szerűen mi is vele mennénk. Engem a feltételek érdekelnének.
2008. dec. 30. 15:14
 3/6 anonim válasza:
95%

nem hivatalos választ tudok csak adni:


én úgy tudom, ha felveszik az angliai iskolába, minden további nélkül (meg ha utána visszaveszik a magyar suliba). nemrég volt riport a tvben (talán M1 Szempont adásában), hogy sokan a nyugati határszélen Ausztriában tanulnak. Ők ha később itthon akarják folytatni tanulmányaikat, némely tárgyból vizsgát kell tenniük, vagy pl. itthon is le kell érettségizniük. Az 1 hónap nem hiszem, hogy ezek után gondot jelenthetne, max. olyan szempontból, hogy az adott ország nyelvének, írásának alapjait pont akkor sajátítják el, amibe azért bekavarhat egy egy hónapos kintlét is. Tehát még ha lehet is, én a helyedben biztosan megkérdeznék egy nevelési tanácsadót/pedagógust, hogy mi a véleménye.


(knor)

2008. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb egy evre hozzatok ki Angliaba a kicsit, mert az egy honap nagyon rovid ido mindenhez. A nyelvtanulas miatt jonnetek, vagy nektek van dolgotok ittkint?

Amikor kijottok Angliaba, akkor keresnetek kell majd egy hozzatok kozeli sulit. Ha ott nincsen hely, akkor az onkormanyzat keres iskolat neki. Ez kb. 1 hetig tart, beiratas, suli kivalasztasa. Azt, hogy melyik nap kezdheti a gyerek a sulit, az iskola mondja meg.

Most 7 eves a gyerek, ugye? Itt 5 evesen kezdik az iskolat a gyerekek, es 7 evesen 3. osztalyba jarna. De szerintem ettol az 1 honaptol nem lennenek itt boldogok, talan meg sem engednek.

Ha megis kijonnetek, es a gyerek 1 honapig suliba jarna itt, akkor amikor hazamennetek, mar lelenne maradna a tobbiektol, nem?

Szerintem az 1 honap sehogy sem jo, plane nem egy elso osztalyos kisdiaknak, aki otthon most tanulja az olvasast, irast, az elso osztaly kulonosen fontos egy gyereknek.

Ha szeretnetek kihozni, akkor erdemes lenne mindenkeppen legalabb 1 evben gondolkozni, es otthon 1 evet halasztani a suliban majd.

Itt az iskola teljesen mashogy mukodik mint otthon. Nagyon gondoljatok meg, az egy ev az viszont nem lenne rossz! Persze fugg attol is, hogy a gyerek mennyire gyorsan tud beilleszkedni a suliba, mennyire baratkozos.

Az angol ABC mashogy van, mint a magyar, ez is bekeverheti ot meg, mert meg kicsi ahhoz, hogy egyik nap a magyar ABC tanulja, masik nap pedig az angolt, egy angol iskolaban.

Mi ittkint elunk, a gyerekem 3. osztalyos, 7 eves. Otthon o is most lenne 1. osztalyos.

Ha valamit szeretnel kerdezni, akkor irjal ide, es szivesen segitek neked!!!!!

Bocs, ha valamit nem jol gondolok, es nem jol irtam, mashogy ertelmezem mint ti!!!

2008. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha beirod a google-ba, hogy angliai altalanos iskola, ott is talalhatsz hasznos infokat!
2008. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen kilehet bátran menni.Ha nem olyan hosszú távra akartok menni h elvégezze ott a sulit akkor mgkapja ott a papirt is kész vagy visszakartok jönni mielött mondjuk kijárja az általánost akkor inkább érdemes felhivni mondjjuk a oktatási minisztériumot vagy az iskola igazgatónál érddeklődni.
2008. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!