Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A férjem Angliában dolgoznak,...

A férjem Angliában dolgoznak, van egy 10 éves kislányom 3. osztályos, én is szeretnék kimenni Angliába dolgozni, de az egyetlen visszatartó erő, hogy a gyermekem iskolába járását ott hogyan oldjam meg, hol kapok ennek kapcsán konkrét felvilágosítást?

Figyelt kérdés
Kérem aki tud eben a kérdésben segítséget nyújtani, gyakorlati útmutatást adni válaszoljon a kérdésemre. Kösznöm
2009. ápr. 27. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami biztos, hogy iskolás koru gyermeket csak úgy külföldre nem vihetsz ki.

Vagy is otthon ki kell kérni az iskolábol angliában pedig be kell iratni az iskolába. Ezt a magyar gyámügynél is be kell jelenteni és kérnek környezettanulmányt az új lakhelyröl.

Hogy kint mit kezd vele az iskola azt nem tudom. (németországban elküldik egy éves integrációs iskolába, ahol megtanulja a nyelvet, ez ingyenes)

Németorszßagban élek, és ez mindenhol így megy, csak azt nem tudom hogy Angliában ha a gyerek nem tud megfelelöen angolul mit kezd vele az iskola, hogy ott kell-e egy ilyen integrációs kurzusért fizetnetek vagy sem.

2009. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen magántanulóként járatom a gyerekemet itthon, kint pedig normálisan reggeltől délután 3ig. Miután elhozom suliból, foglalkozok vele magarul, kicsit olvastatom, nyelvtanozunk, beszélgetünk a magyar írókról-költőkről (illetve én mesélek neki rőluk :)), kicsi környezetismeret, kicsi matek, mert angliában más tanmenet szerint haladnak. 1-2 óra naponta, otthonról kapjuk e-mailben a tanító nénitől a házikat, meg elmondja röviden mit csinálnak. Nekem így a legegszerűbb :)

Az angol lecó egyébként 5-10 perc alatt megvan, általában pár mondatot kell írni, meg 1-2 matek példamegoldás..

Nehéz így dolgozni, mert 9-től 3-ig van suli. Én nem dolgozom, nem tudom megoldani a szüneteket, ami havonta van szinte (bank hollyday).. éjszaka pedig a férjem nem enged dolgozni :)

szerencsések vagyunk, mert ő elég sokat kerese, így van lehetőségem lógatni a lábam.. Amíg a fiam suliban van, addig előkészítem a délutáni tanulnivalóját, csinálok neki feladatokat, megnézem mit kell vele megtanítanom, emellett járok tanfolyamokra, és terveim szerint németet és franciát fogok tanítani vagy műkörmöt építek, ezeket tudom háznál is :)

vidd ki nyugodtan, jobb ha együtt a család és az angolja brutálisan jó lesz!! :)

2009. ápr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, kérlek írjál egy kicsit részletesebben az iskolakeresésről, beíratásról stb. nyelvtudásotokról ......
2009. máj. 5. 10:28
 4/4 A kérdező kommentje:
további részletes kérdéseim lennének, mint az iskoláról, mint pedig a kint létről kérlek írjál a privát e-mail címemre köszönöm.
2009. máj. 5. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!