Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nem bírom kifizetni a tandíjat...

Nem bírom kifizetni a tandíjat? UK? Mások hogy mentek?

Figyelt kérdés

Pedagógus leszek, mondanom se kell miért nézelődök külföld fele. Igazából tanácsért jöttem, hátha valakinek van jó ötlete. Olyan mesterképzés amit én szeretnék , annyira durván megfizethetetlen, hogy elkell engedjem a tervet. Más Európai egyetemen nincs olyan mester, sok értelmét nem látom “valamiről tanulni”.

Van egyetlen egy itthoni ösztöndíjprogram, amivel mehetnék de nem sok esélyt látok arra hogy mehetnék (maga az esély megvan, mivel sok eredményem van, meg kutatásom is) mégis félek élsportolókkal nem vehetem fel a versenyt+ nem egy fancy business képzés az enyém, hanem egy szakirányos mester.

Szóval mit tennétek? Kimennétek a szakotokkal dolgozni? Lesz már előtte külföldi tereptapasztalatom, nyelvbe bele tudok rázódni. Gyűjtsek és majd utána a tandíjra fordítsam? Tízmilliós összeg, amit egy átlag hallgató nem tud fizetni. Nincs first aid, nincs teljes támogatás….

Akik UK-ban vagy máshol tanulnak: hogy lehetséges?



2023. jún. 16. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

"Akik UK-ban vagy máshol tanulnak: hogy lehetséges?"


Úgy hogy kifizette apám meg anyám. Ne legyenek illúzióid, külföldön sincs kolbászból a kerítés attól hogy UK-ban dolgozol még nem leszel milliomos, az itteni fizetés csak magyar viszonylatban számít jónak, helyi viszonylatban egy átlagos végzettséggel (mint pl: pedagógus) átlagos életszínvonalra elég.


"Szóval mit tennétek? Kimennétek a szakotokkal dolgozni?"


És azzal mit érsz szerinted? Ki fogod fizetni az albérletet, szolgáltatásokat és mellette félre fogsz tenni tízmilliót a tandíjra...? Én a helyedben leszállnék a földre elsősorban + visszavenném az elvárásaimat "külfölddel szemben" másodsorban ha mindenképp az a célod hogy összeszedd az összeget akkor egyéni vállalkozóként saját tananyagot készítenék a nemzetközi piacra angol nyelven amit árulnék és csinálnék marketinget neki hogy célba is jusson és legyen rá vevő. Ezen kívül alternatív megoldásnak marad az onlyfans, sugardaddy keresés és az egyéb lehetőségek.

2023. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

mit tennék? eleve nem unrealisztikus kis mesékkel szórakoztatnám magam, meg bőgnék, hogy de miért nincsenek mesebeli tündérek. nem hiszem el hogy valóban csak egyetlenegy egyetemen lehet azzal foglalkozni, a mivel akarsz, azt már inkább, hogy jól esik kiválasztani valamit, amiről tudod hogy teljességgel lehetetlen, és mindenkinek erről sírni, ahelyett hogy kitűznél magadnak valódi célokat és dolgoznál értük.

különben meg tanárszakkal ukban "szakkal dolgozni", te tényleg ennyire buta vagy, vagy tíz éves? ez utóbbi esetben ne válaszolj, nem akarom hogy miattam tiltsanak le, de megmagyarázná miért van nulla tudásod bármiről is.

2023. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ösztöndíj, megtakarítás, szülői segítség, diákmunka, juttatások. Ezek egyszerre. Bár az én alapszakom egész keresett, ha lenne időm sokóraban dolgozni, fizetnének rendesen érte. Amúgy jól gondolom, hogy akkor te is jelentkeztél stipire? Én is. Sok sikert!
2023. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!