Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi tandíjat egyben...

Az egyetemi tandíjat egyben kell kifizetni?

Figyelt kérdés
Az egyetemi tandíjat egyben kell kifizetni, vagy van lehetőség pl havi részletekben?

2021. júl. 29. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az aktuális félév elején, de lehet kérvényezni részletfizetést.
2021. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemtől függ, hogyan és mikor kérik a tandíjat. Van, ahol a félév első hetében ki kell fizetni az egész félévi tandíjat. Van, ahol csak a felét ekkor, a másik felét a félév közepén. S olyanról is tudok, hogy a félév közepéig kell egy összegben az egészet. Havi részletfizetésről nem hallottam még.


Mindenesetre az adott egyetem "normál" tandíjfizetési ütemétől lehet, hogy engednek téged eltérni. Ehhez írásos kérvényt kell beadni. Sajnos viszont a nyári szabadságolások miatt augusztus végénél hamarabb az illetékes bizottság nemigen fog összeülni, így nem biztos, hogy időben elbírálják már a kérvényedet. Ha az egyetem honlapjáról letölthető szabályzatokból nem tudsz kideríteni mást, én a helyedben anyagilag mindenképpen felkészülnék a legrosszabbra, hogy a félév elején egy összegben kérik majd az egész félévi tandíjat tőled.

2021. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl. alapesetben 3 részletben kell kifizetni, 1. részlet (ez az 50%-a a költségnek - a félévinek, mert egyszerre mindig csak egy félévet kell fizetni), aztán a 2. részlet 25%, és a 3. részlet a maradék 25%. Ezt úgy eloszva, hogy szeptember közepe, október közepe és november közepe a határidő.
2021. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megoldható,hogy kifizessem egyben a félévet,csak nyilván megterhelőbb, így reménykedem,hogy lesz lehetőség legalább 2 részletben fizetni.

2021. júl. 29. 09:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem, azt szabad tudni?
2021. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Lehet kérni részletfizetést, egy kérvényt kell beadni.
2021. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!