Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki volt, vagy esetleg éppen...

Aki volt, vagy esetleg éppen az, cserediák középsuliban, hogyan fogadták az osztálytársaid, ofőd stb hogy x időre csakúgy lelépsz?

Figyelt kérdés
volt valami búcsúbuli féleség, vagy csak mondták, hogy jó utat-vigyázz magadra, és ennyivel ennyi? külföldön tartod/tad még a hazai osztálytársaiddal a kapcsolatot? és amikor visszajöttél hogyan fogadtak? nem néztek rád más szemmel? nem kellett ujra visszailleszkedj vagy ugyanugy ment minden a maga utjan mint amikor elmentél? azért van aki akar 1evre is kimegy a vilag masik felere sok minden történik otthon addig...
2023. jún. 29. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen emberfüggő. Én úgy látom, akit amúgy közösségi szinten kedvelnek is, annak a távolléte sem számít igazán senkinek. Mindenki éli a maga életét. Amikor visszajön, akkor nem egy idegen, de kell egy kis idő, mire visszarázódik. De aki pl. egy egész évre megy, általában nem a saját évfolyamába kerül vissza. Szóval az új osztályba be kell illeszkedni, igen (nálunk volt ilyen, de abból sem volt probléma)
2023. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Lassan egy hónapja vagyok kint Mexikóban cserediákként, és osztályozó vizsgát tervezek tenni, magyarul az eddigi osztályomhoz megyek majd vissza jövőre. Az osztálytársaim látszólag jól fogadták. Én fokozatosan adagoltam be nekik. Először csak a szűk baráti körnek, aztán a tágabbnak és végül mikor már biztossá vált akkor mindenki másnak. Az ofőnek először a jelentkezési procedúra elején szóltunk, hogy jó előre tudjon róla. Ő akkor nem hiszem, hogy jól fogadta, vagyis a beszélgetés 90%-ában arról beszélt, hogy milyen nehéz utána visszaszokni, meg amúgy is a közösségbe újra beilleszkedni szinte lehetetlen meg mit tudom én... De aztán a végére belenyugodott és azóta támogat. Búcsú bulit sajnos nem tudtunk tartani, mert a baráti társaságomat nem tudtuk összeszervezni, de az utolsó hetet szinte végig velük töltöttem és nagyon sokan kívántak egyébként jó utat. A kapcsolatot tartom velük, tény hogy ritkábban, részben a 8 órás időeltolódás miatt, részben meg amiatt, mert nekem már szinte a legeleje óta iskola van, meg ezer dolog, új élmények, nekik pedig a nyár vége, bulik, nyaralás stb. A visszatérésről még nem tudok mesélni, kicsit tartok tőle, hogy ki marad mellettem, mi minden változik és hasonlók, de most igyekszem ennek az időszaknak minden pillanatát kiélvezni, mert akinek igazán fontos vagyok, az úgyis megvár, akinek meg nem, annak pedig oka van, hogy mennie kell.
2023. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!