Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi tovább tanulást hogy...

Külföldi tovább tanulást hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon régota gondolkozom azon, hogy hova menjek tovább tanulni és mivel Skociába szeretnék ki költözni (Edinburghbe) ezért gondoltam ott nézelődők tovább tanulás terén is. Jogi vagy üzleti egyetemre mennék szívesebben már utána néztem az iskoláknak is. Most egy vendéglátos iskolába járok és nem tudom mennyire számít e ez vagy csak az átlagom és az érettségi eredményeim nézik? Illetve ezek az iskolák mennyire erősek és milyen tanulmányi eredményekkel vennének fel? 1. Abertay university 2. Edinburgh napier university 3. Glasgow caledonian university 4. Queen margaret university 5. Robert Gordon university 6. University of Aberdeen 7. University of dundee

Előre is köszönöm szépen a segítséget:)



2023. júl. 1. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én épp most megyek külföldre (de nem oda, ahova te) továbbtanulni.


A felvétel még a legkisebb feladat. Az egyetemek honlapjain nézz körül, elég jól le szokták írni a követelményeket.


Készülj arra, hogy kell egy spéci nyelvvizsga (ez nekem tavaly 60-70k volt, mármint csak a vizsgadíj)


Igazából a lakás és a pénzügyi kérdés a két legnehezebb dolog szerintem.


Mindenképp nézdd meg, hogy van-e koli, vagy támogatja-e az egyetem valahogy a lakhatást illetve lakáskeresést. Aztán nézdd meg, hogy mennyire durva ott a lakáskeresés (az én egyetemem városában nagyon nagyon durva a helyzet, értsd: 500 euró alatt nincs szoba sem nagyon. Egyszobás albit 1000 alatt nem lehet találni. Meg ugye eleve sokkal több ember akar albit kivenni, mint ahány albi létezik. Nincs koli és mindezt rezsi nélküli erős alulbecslésként tekintsd).


Utána jön a pénz kérdése. Pályázz minden lehetséges ösztöndíjra. Itthon is, kint is. Aztán tervezd meg az órarended a mintatanterv és tárgyleírások alapján, mennyi időd lesz dolgozni. Összességében, hogy mennyi pénzed lesz várhatóan illetve mennyi kiadásod.


Aztán kezdd intézni a migrációs papírokat, születési anyakönyvi kivonat fordítás, lakcímbejelentés, helyi telefonszám, bankszámla, egészségbiztosítás stb.


Sok sikert!

2023. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!