Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetne megoldani, hogy...

Hogy lehetne megoldani, hogy Magyarországon tanuljak? Vagy van más lehetőségem?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve élünk Németországban, itt kezdtem a 9. osztályt is. Mivel év elején szinte nulla német tudással rendelkezdtem nagy nehezen kikönyörögtem, hogy hadd ismételjek évet és hadd ne kelljen év végén németül vizsgát, úgy nevezett 'Quali'-t írnom. Nagy nehezen de beleegyeztek, viszont úgy tájékoztattak, hogy jövőre már nem lesz választásom (német tudásom, rendes nyelvoktatás hiányában még mindig elég minimális), le kell tennem a vizsgát.

Na már most: én tovább szeretnék tanulni, viszont ez a vizsga azt jelentené, hogy ez után csak és kizárólag szakmát tanulhatok. Év elején abban a tudatban voltam, hogy csak nyelvet tanulok az iskolában, ahová járok (ezt a Quali-t is csak félév körül hallottam először). Már pedig szerintem az lenne a minimum, hogy kikérjék a véleményem, hogy mégis mit akarok kezdeni az életemmel, milyen irányba szeretnék haladni, de úgy látszik, hogy itt minden külföldi diákot úgy sorolnak be, hogy úgyis csak a munkalehetőségek miatt jött ki, akkor menjen is dolgozni amilyen hamar csak lehet.

Már szóba jött minden, beleértve nemzetközi iskolát, nyelviskolát, gimnáziumot, de sajnos német tudás és pénz híján mindegyiket kizártuk lehetőségül. Már-már elkezdtem azon gondolkozni, hogy lehet, hogy visszamennék tanulni Magyarországra, de mivel most 9. év végén semmilyen jegyet nem kaptam, fogalmam sincs, hogy milyen lehetőségeim vannak. Nincs bajom azzal, ha esetleg újra kell kezdenem a 9.-et, de nem tudom, hogy ez lehetséges-e. Már teljesen kétségbe vagyok esve, egész végig megoldást kerestem a problémára, mára viszont kifejezetten sürgőssé vált, mivel ma kaptam egy aláírandó lapot, ami arról szól, hogy jövő évben abba az iskolában fogom folytatni tanulmányaimat.

Ha valaki tudna segíteni bárhogy, azt nagyon megköszönném!



2017. júl. 10. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Van lehetoseged visszajonni Magzarorszagra tanulni, viszont szerintem ugy lenne logikus, ha ismetelned a 9.osztalyt (es mivel jegyeket nem kaptal ev vegere Nemetorszagban, valoszinuleg igy is tudna csak mukodni a dolog). Valassz egy varost es jard korbe az iskolakat, hivjatok fel oket (suli honlapokrol megtudjatok a telefonszamot) ! Biztosan segiteni fognak es tuti lesz olzan suli, ahova felvesznek :)
2017. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ismétlem a 9. osztályt, viszont ha maradok ebben az iskolában, akkor le kell tennem a Quali-t, nincs mese, és akkor búcsút mondhatok a továbbtanulásnak. Mehetnék már most gimnáziumba, de a nyelvet még messze nem beszélem olyan jól. Sajnos az anyagi helyzetünk miatt nem vagyunk olyan helyzetben, hogy ide-oda tudjunk mászkálni, arról nem is beszélve, hogy ha esetleg találunk is egy olyan iskolát, amibe tudnék járni gond nélkül, nem engedhetünk meg magunknak városi lakást, arról nem is beszélve, hogy összesen 4-en vagyunk a családban, tehát rajtam kívül 3 embernek is el kéne helyezkedni (munka, iskola, stb.).
2017. júl. 10. 19:07
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Aktuális még? Ha igen, akkor írj privátban!

2017. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!