Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kérdésem azokhoz szólna,akik...

Kérdésem azokhoz szólna,akik külföldön tanulnak. Idén érettségiztem,és Ausztriában szeretnék továbbtanulni. Valakinek van esetleg tapasztalata Uni Wien-nel vagy a BOKU-val kapcsolatban,amit szívesen megosztana velem? Nagyon megköszönném a választ!

Figyelt kérdés

2023. júl. 3. 16:51
 1/6 anonim válasza:
12%
Miért nem jó a Magyarországi egyetemek, majd ehberes munkahelyek?
2023. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Uni Wienen doktoráltam, mi a kérdésed?
2023. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló,igazából nagyjából bármi érdekelne.


Mennyire nehéz maga az egyetem? (Pszichológiára adtam be jelentkezést, és akikkel eddig beszéltem, ők mondták ,hogy már a felvételi vizsga is sok tanulást igényel)


Érdekelne az is,hogy mennyi időbe telt Neked,hogy hozzászokj a nyelvhez. (Van felsőfokúm,de aggódom,hogy mennyire lesz nehéz)


Illetve kollégiummal kapcsolatban tudnál valamit ajánlani?


Maga a kinti társaság mennyire befogadó?


Nagyon köszönöm a választ!

2023. júl. 3. 18:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 Én is ott tanultam (bár én nem doktori szinten) de ezek olyan általános kérdések amikre nem lehet normálisan válaszolni mert nincs értelmük. Az hogy mennyire nehéz megszokni a nyelvet az teljesen egyénfüggő, ugyanúgy a mint az egyetem nehézsége és a felvételi vizsga nehézsége... ha jó képességű és szorgalmas vagy akkor nem nehéz, szintén ha jól beszéled a németet akkor azzal sem lesz gondod.


A befogadással kapcsolatban viszont nem lesz problémád, befogadók is nyitottak az emberek amennyiben te is úgy viszonyulsz másokhoz.

2023. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az én tapasztalatom teljesen más a befogadókézséggel kapcsolatban: az osztrákok megmaradnak maguknál, nem vesznek be a köreikbe. Osztrák csak osztrákkal barátkozik, szóval ha neked nem jelent gondot, készülj fel hogy csak külföldi barátaid lesznek.

A nyelv, hiába van felsőfokúd az osztrák német azért meg fog lepni, főleg az összesen 9 dialektus ahol néha ők még egymást sem értik meg… “bámá = bäume“ meg hasonlók, elharapják mindennek a végét, „was kriegsnt?! = was kriegst du von mir?“, de ezekhez persze hozzá lehet szokni…


Koliból attòl függ mit akarsz. Olcsót vagy jót? Olcsó pl Wihast, egy fokkal jobb a Stuwo. Mindre hamar lekell adni a jelentkezest.


Egyetemen tùljelentkezés van szóval az első években szórnak. De nem lehetetlen. Uni Wien Bachelor nekem nagyon személytelen volt mert kb 500an ültünk egy terembe, elég nehéz volt interaktívan megismerkedni valakivel, barátokat szerezni… Inkább menj FHra. Ott osztályok vannak és tudsz kapcsolatot kialakítani. Én az Uni Wienen 2 szakot is kipróbáltam és nagyon magányos voltam.

2023. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

"Uni Wien Bachelor nekem nagyon személytelen volt mert kb 500an ültünk egy terembe, elég nehéz volt interaktívan megismerkedni valakivel, barátokat szerezni…"


"Én az Uni Wienen 2 szakot is kipróbáltam és nagyon magányos voltam."


Az a helyzet hogy ha antiszociális vagy vagy 0 szociális készséggel rendelkezel akkor teljesen mindegy milyen egyetemre mész, nem fogsz barátokat szerezni, ez nem az egyetem hibája. Azért az téged minősít ha két szakot is lenyomtál úgy hogy magányos voltál mindvégig, a normális emberek már az első héten szereznek barátokat, ha mást nem a mellette ülővel kezd el beszélgetni amíg nem jön be az előadó...


"Inkább menj FHra. Ott osztályok vannak és tudsz kapcsolatot kialakítani. "


Ez pedig a legnagyobb baromság hogy kapcsolat alakítás miatt jelentkezzen valaki egy szakra. A szakot szakmai szempontok és érdeklődés alapján kell választani nem azért hogy abban a 3 évben kik lesznek a szaktársaid. Mint írtam egy normális ember bárhol képes barátokat szerezni egy antiszociálisra pedig hiába erőltetnek bármit, úgysem képes baráti kapcsolatokat kiépíteni és fenntartani.

2023. júl. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!