Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldre készülő diákok! Ti...

Külföldre készülő diákok! Ti hol tartotok a folyamatban?

Figyelt kérdés

Tegnap ugye kiderültek az itthoni felvételi eredmények. És mi a helyzet veletek?


Hogyan készültök rá? Találtatok szállást? Hogy oldjátok meg az anyagiakat, kaptok ösztöndíjat, dolgozni fogtok?



2023. júl. 27. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából online egyetem.

Keress rá:

Hageni egyetem

2023. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

"Hogyan készültök rá? Találtatok szállást? Hogy oldjátok meg az anyagiakat, kaptok ösztöndíjat, dolgozni fogtok?"


Miért kellene készülni? Elvégre azért megyek az egyetemre hogy leoktassák az anyagot nem gondolod?


Nem szállást találtam hanem bérelek egy lakást.


Előre honnan tudjam hogy kapok-e ösztöndíjat? Majd kiderül idő közben, annak függvényében hogy milyen átlagot produkálok. Dolgozni nem fogok hiszen a tanulmányaimra fókuszálok.

2023. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ketteske, álmodik a nyomor.
2023. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Oké, nálunk, ahova én megyek, nehéz albérletet találni. De mindegy, hogy milyen, nem feltétlenül albiban lakik mindenki (pl koli), a szállás gyűjtőnév, ezért használtam.


Az ösztöndíjak nagy része májusban kiderült, pl egyet én is nyertem.


Készülni kell a költözéssel, papírok intézése stb. Rengeteg tennivaló van.


Ha nem dolgozol és nem tudod kapsz-e ösztöndíjat, mik a terveid anyagi szempontból?

Én tervezek dolgozni, de csak másodévben.

2023. júl. 27. 17:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozni fogok ugyanannál a cégnél, amelyiknél Budapesten is gyakornokoskodtam BSc alatt. Átkértem magam a városba, ahova költöztem.

Albit már találtam, nemsokára cuccolok is ki. Sokan mondták, hogy nagyon nehéz, de nekem nagy mázlim volt, és gyorsan találtam.

Az az ijesztő egyébként, hogy ugyan nyugati országba megyek, olcsóbb kint a kaja, mint itt, az albi meg annyi mint Bp-n, illetve még gyakornoki fizetésből is meg tud élni kint az ember.

2023. júl. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!