Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudnék úgy Franciaországba...

Tudnék úgy Franciaországba Erasmusra menni, ha B2-es a nyelvkövetelménye az egyetemnek franciából, de én nem beszélek semmit?

Figyelt kérdés
Angolt is B2 szinten kérnek, de nem értem, hogy ide olyanok jelentkezését várják, akik valamennyit vakkantanak?

2023. júl. 31. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
A B2-es szint azért messze túlmutat azon, hogy "valamennyit vakkantanak" az adott idegen nyelven. Ha nem kérnek be papírt és semmilyen módon nem ellenőrzik előzetesen a nyelvtudásodat, akkor természetesen mehetsz, de csúnyán pofára tudsz esni, ha a kurzusok kétharmada franciául lesz.
2023. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudsz, meg kell felelned az egyetem követelményeinek különben elutasítják a jelentkezést. B2 a minimum, de interjún ellenőrzik hogy ténylegesen milyen szinten vagy, megérted-e az órákat angolul. Habár másik oldalról sok külföldi hallgató volt az egyetemen, néhányan vakkantani se tudtak, szóval érdekes máshonnan milyen minimális az elvárás.
2023. júl. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
1# Az szinte esélytelen hogy nem kérik a nyelvvizsga bizonyítványt a jelentkezéssel együtt, de pl én PE-ről mentem és volt személyes szóbeli interjú angolul. A fogadott hallgatókat viszont aligha tesztelték... Mondjuk mentségükre kötelező volt egy nulla kredites angol tárgy és 6 kreditnyi választhatóan, sok magyar hallgató középszintű nyelvvizsgával is alig tudott valamit makogni
2023. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Angollal nincs gond, C1 nyelvvizsgám is van és a nyelvet is beszélem aktívan, viszont bármi kicsit “egzotikusabb” helyre (min Franciao. vagy Olaszo.) oda van írva az adott ország nyelve vagy B1 vagy B2 szinten. Ráadásul az itthoni egyetemnek a motivációs levelet mindkét nyelven be kell nyújtani, ami még a kisebb probléma, de ha tényleg az előadások olaszul vagy franciául lennének, akkor ott aztán lenne baj!
2023. júl. 31. 10:42
 5/5 franciasrac ***** válasza:
A B2 szint az abszolút minimumkövetelmény a francia egyetemekre való bejutáshoz, mindegy milyen nyelven adják az órákat. Néha szigorúbb, az én karom pl. C1 szintet kér a külföldiektől. Nem akad abban hogy külföldi hallgatók legyenek, az én osztályomban pl. több kelet-afrikai és egy moldáv lány van, mind egész jól értik az órákat nagyjából, de néha még el kell magyarázni nekik egyes pontos pontokat. Az idegen nyelvű kurzusok nagyon nem elterjedtek, és ha van, általában legalább alapképzésen biztos részben franciául is lesznek óráid, mert van egy jó pár tanár, ki nem tud mást mind franciául, és válószínűleg nem fogják ellenőrizni a szinted. Mesterképzésen lehet más a helyzet egyes szakokon, nagyobb a lehetőség, hogy ellenőrizzék, de mindenféleképpen azt ajánlom épp most kezdd tanulni a nyelvet, mert biztos kelleni fog, a mindennapi életben is.
2023. aug. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!