Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire éri meg Angliába...

Mennyire éri meg Angliába menni egyetemre mint közgazdász?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei és mik a hátrányai magyarországi egyetemekhez képest? Megéri a sok áldozat?

2023. aug. 15. 03:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb egyetemek vannak, sokkal jobb és erősebb az oktatás, nagyságrendekkel többet ér a diploma. De drágább is az egész. Ha nagyban szeretsz játszani és főleg ha nemzetközi karriert tervezel, akkor csináld.
2023. aug. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A brit egyetemek túlnyomó többsége túltesz az összes magyarországi egyetemen az oktatás színvonalát tekintve.


Viszont nem tudom, hogy tudod-e a tényleges költségeket: azzal számolhatsz, hogy átszámítva minimum 5 millió Ft az évenkénti tandíj, amelyet előre ki kell fizetni, minimum további évi 2 millió Ft a kollégium vagy az albérlet, s ehhez jön még hozzá az étkezés és a közlekedés költsége. Szóval évi 8 millió Ft kiadással mindenképpen kell számolnod, miközben az engedélyezett heti 20 órás diákmunkával ennek csak körülbelül a felét tudod majd megkeresni. S ott külföldiként nem lesz jogod diákhitelre. Más szóval valakitől kell kapnod évi 4 milliót, hogy ott járhass egyetemre.

2023. aug. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Azt javaslom, inkább más, EU-s országban keress egyetemet. Nem értem mi ez az Anglia/Amerika mánia. A külföldi egyetemi képzést értem. De miért pont ott? Nagyon drága és nem jobb, mint pl egy német, dán vagy holland képzés.


Szerintem nincs olyan szak, amit megéri magyarként Angliában csinálni. Esetleg, ha nyersz valami ösztöndíjat, és minimum nullára jössz ki. De erre nagyon kicsi az esély. Viszont a külföldi képzéseknek rengeteg előnye van. Többet ér, jelez nyelvtudást, más tapasztalatot stb stb. Hárány, hogy drágább, nehéz a lakhatás és hiányozni fognak az otthoniak.


Én most kezdek majd holland egyetemen.

2023. aug. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván azért is éri meg mert utána könnyebben találhatsz lehetőséget Angliában.
2023. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval évi 8 millió Ft kiadással mindenképpen kell számolnod, miközben az engedélyezett heti 20 órás diákmunkával ennek csak körülbelül a felét tudod majd megkeresni. S ott külföldiként nem lesz jogod diákhitelre. Más szóval valakitől kell kapnod évi 4 milliót, hogy ott járhass egyetemre."


Ez egy nagyon-nagyon alulbecsült számítás vagy olyan középszerű egyetemre vonatkozik ami miatt nem is érdemes Angliában tanulni, mert Magyarországon is megkapod ezt a színvonalat (nem csak világhírű egyetemek léteznek ott sem...).


Én az MSc diplomámat csináltam Angliában és több mint 50 millió forint volt a képzés + lakhatás kombó a 2 évre. Szinte kizárt dolog hogy 1 évet 8 millió forintból meg lehessen úszni egy nívósabb egyetemen és nívósabb környéken. Nyugodtan számolj min. 10 millió / félévvel


A színvonal és a megtérülés attól függ, hogy melyik egyetemre mész, ha egy top 200 egyetemre és piacképes szakra akkor egyértelműen megéri, ha külföldi karrieren gondolkozol

2023. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 napja fejeztem be egy MSc Data Analytics szakot Írországban. €12.000 volt a teljes tandíj, a színvonal meg az egeket verdeste. Ilyet nem találsz itthon, megközelítőleg se.
2023. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5: Nézd, én mindenből a minimumot írtam le, ami alá Nagy-Britanniában semmiképp, sehol nem lehet menni, hogy a kérdező tisztában legyen azzal, milyen minimális anyagi vonzatai vannak az elképzelésének, így ne álmodozzon fölöslegesen, ha még ezt sem tudja előteremteni.


Aki igényes, annak nyilván minden többe kerül. Egy kiválónak számító brit egyetemen egy alapképzés tandíja külföldieknek tipikusan évi 15-20 ezer angol font, azaz olyan 8 millió Ft csak az éves tandíj. Egy jobb minőségű, igényes albérleti szoba az egyetem közelében pedig évi 4 millió Ft alatt nem úszható meg. S természetesen ha valaki minden nap minőségi ételeket eszik: meleg ételt az egyetemi étteremben, rendes reggelit és vacsorát, akkor csak étkezésre simán elkölthet további 3 milliót évente. Ez már mindösszesen évi 15 millió Ft.


Azzal az állításoddal viszont nem értek egyet, hogy az olcsóbb, középmezőnybe tartozó brit egyetemek színvonalát egy itthoni egyetem is eléri. Igaz, nem a közgazdaság területén, de én az itthon jónak számító ELTE-ről mentem ki mesterképzésre egy középmezőnybe tartozó angliai egyetemre, és ott simán magasabb volt a színvonal, mint az ELTE-n. Azt éreztem mindvégig, hogy hasznos dolgokat tanulok, nem tömik a fejem mindenféle fölösleges dolgokkal, s nem arra megy ki az egész, hogy mit tud az ember memorizálni, hanem arra, hogy életképes szakemberré váljanak a hallgatók. Kritikailag és pragmatikusan gondolkodni, komplex problémákat megoldani tanítottak meg. Ez a brit egyetemi kultúra egészére jellemző vonás, amelytől sajnos a magyar felsőoktatás élvonala is még mindig mérföldekre van.

2023. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!