Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Itthon nagyon drága az orvosi...

Itthon nagyon drága az orvosi egyetemi képzés nekem. Külföldön valamelyik orszàgban van olcsóbb egyetemi képzés orvosi pályán?

Figyelt kérdés

Már nincs állami finanszírozott szabad félévem, egy másik egyetemi képzésen elhasználtam.


35 éves vagyok, de hamarosan öröklök egy nagyobb összeget, amit a tanulásba fektetnék be, mert mindig érdekelt az egészségügy, nem mellesleg meg is fizetik. A terület ahol most dolgozom, nem fizet eleget.



2023. aug. 17. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön még drágább!
2023. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj a diákhitellel? A csak tanulmányra felvett teljesen okés és felesleges a hitel szó hallatán megijedni, ez nem egy pl lakáshitel. Nem tudom mennyi pénzed van, de fizudból egy kevés + örökölt összeggel tudnál szerintem havonta már az elejétől fogva szépen törleszteni és talán lehet nem is maradna semmi a képzés végére így. De ha maradna se halsz éhen, mert nincs csúnya kamat, nincs nagy törlesztő és pláne nincs fix összeg amit fizetned kellene, ez fizuhoz van kötve. Sőt, diploma után van talán egy éved elkezdeni fizetni? De lehet több is.


Külföldön szinte mindenhol drágább lesz a képzés, ahol meg talán olcsóbb lenne, ott nem biztos, hogy van angolul és nem biztos, hogy szállással együtt is olcsóbban jönnél ki.

2023. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, pedig annyira az az érzésem, hogy Németországban vagy Ausztriában van. Közgazdasági képzések legalábbis voltak ingyenesen Ausztriában.

Diákhitelem már van, még mindig törlesztem. Kèt év múlva ki is lesz fizetve🙂

2023. aug. 17. 10:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Németországban Medizinstudium esetén egy-egy szemeszter kb 6-12 ezer Euro - ez nem csak az Uni-költségeket jelenti, hanem a szükséges könyvek, egyebeket illetve lakhatást is.
2023. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ennek utána nèzek. Köszönöm.
2023. aug. 17. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es vagyok, csak röviden néztem bele az itteni oldalakba, ha tényleg érdekel, többre mégy, ha konkrét egyetemeken nézel körül, mert mindenhol más szabályzás érvényes, az egyetemtöl függ.
2023. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen. Biztosan ez lesz. Azért jó lenne, ha valakinek lenne információja erről. Sajnos nekem nincs ismerősöm külföldön, aki erről tudna valamit is.
2023. aug. 17. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A neten meg lehet keresni minden egyetemet, itt eleve online kell jelentkezni is.
2023. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt találtam elsőre.

2023. aug. 17. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!