Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen ösztöndíjakra érdemes...

Milyen ösztöndíjakra érdemes pályázni angliai mesterképzés céljából?

Figyelt kérdés
Pszichológia mesterképzésre mennék. Úgy hallottam, hogy a postgraduate programokat jobban támogatják. Van olyan ami teljes egészében finanszírozza a megkövetelt tanulmányi eredmények meglétével?

2023. aug. 25. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Angliai mesterképzések esetén külföldiként lényegében csak az egyes egyetemek saját, belső ösztöndíjaira lehet pályáznod, ami általában a tandíj teljes vagy részleges elengedését jelenti, és esetleg némi havi költőpénzt is nyújt. Vagyis az adott egyetemre való jelentkezéseddel együtt be kell nyújtanod egy ösztöndíj-pályázatot is.


Hogy egy ilyen ösztöndíjra reális esélyed legyen, természetesen az alapképzésen elért kiváló tanulmányi eredményeken felül fontos, hogy két vagy három itteni oktatódtól olyan angol nyelvű ajánlóleveleket is a pályázatodhoz csatolj, amelyek az egekbe magasztalják a tehetségedet és a szorgalmadat. Gondolhatod, hogy minden brit és nem brit hallgató, aki mesterképzésre akar menni, első körben szeretné elkerülni a tandíjfizetést, azaz nagyon sok versenytársad lesz, és ki kell tűnnöd a tömegből valami különlegessel. Az önmagában biztosan nem lesz elég, hogy kitűnő vagy majdnem kitűnő tanulmányi eredményeid voltak az alapképzésen.


A procedúra sajnos nem lesz ingyen: a leckekönyved és a diplomád hiteles fordítását saját költségen kell fedezned. Ezenkívül az angol nyelvtudásodat igazoló nemzetközi nyelvvizsgát is le kell tenned saját költségen. Általában az adott egyetem honlapján megtalálod, hogy milyen nemzetközi nyelvvizsgákat fogadnak el, és azokon minimum hány pontos eredményt kell elérned, hogy egyáltalán elfogadják a mesterképésre való jelentkezésedet.


Egyébként ha egy 4,5 fölötti átlagú tanulmányi eredményt fel tudsz mutatni az alapképzésből, és a nyelvvizsgán is eléred a szükséges pontokat, egy nem élvonalbeli brit egyetem mesterképzésére szinte biztos, hogy felvesznek. A tandíj-elengedést jelentő ösztöndíj elnyerése az, ami sokkal-sokkal nehezebb. Mindenesetre sok sikert kívánok neked!

2023. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Stipi, ha extrém kiemelkedő eredményeid vannak. (Nekem a tudományos nemzetközi cikk, 2 év releváns tapasztalat, 4 nyelvvizsga, TDK győzelem nem volt elég a második fordulóhoz se), de minden költségedet fiztné a magyar állam, cserébe utána itthon kell dolgoznod, vagy visszafizetni.


Illetve egyetem honlapján nézelődj vagy esetleg kérdd meg a cégedet, hogy finanszírozza stb.


Szerintem is a felvételi rész sima ügy, de ösztöndíjat nyerni nagyon nehéz. A másik a lakáskeresés illetve azért nem-EU, ami jelentősen megnehezít mindent.

2023. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó ez komoly hogy ilyen eredmények mellett nem sikerült?
dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!