Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan működik a cserediák...

Hogyan működik a cserediák program? Szeretnék majd Japánban cserediák lenni. Mit kell tudunom hozzá? Lehet Egyetemre is cserediáknak menni, vagy csak középiskolába? Kell hozzá Japánul beszélnem vagy elég angolul? Melyik iskoláknál működik ez és mik*

Figyelt kérdés
*a feltételek? Ha valaiki válaszol ezekre nagyon megköszönöm☺♥

2023. szept. 7. 10:31
 1/4 anonim válasza:
91%
Szerintem egyetemen is lehet. Tiktokon láttam egy lányt, aki szintén volt Japánba cserediák, egyetemista.
2023. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem csak középiskolában van ilyen lehetőség.

Ha hosszú távra gondoltad, akkor befizetsz néhány millió ft-ot, és mehetsz. Vagy esetleg ösztöndíjjal próbálkozhatsz, de azt csak úgy nem szoktak adni.

Alap/középszintű angol kell hozzá

2023. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolai cserediákprogramok ha jól tudom mind fizetősek, egyetemen talán az ELTÉ-n láttam, hogy van oda is ilyen Erasmus szerű programjuk, (ami így nyilván nem annyira költséges)


De középiskolásként általában úgy működik, hogy felveszed egy szervezettel a kapcsolatot, (pl ASF, YFU), ha nincs is náluk lehetőség japánba menni, szerintem tudnak ajánlani maguk helyett valakit, akinél erre van lehetőség

2023. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. szept. 7. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!