Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Erasmusra mennék Spanyolors...

Ha Erasmusra mennék Spanyolországba és spanyolul vennék fel tárgyakat, akkor kell spanyol nyelvvizsga? Ha igen, mindegy, milyen, lehet államilag elismert vagy DELE-nek kell lennie?

Figyelt kérdés
Újra fogok jelentkezni egyetemre, egy szakot már otthagytam és ha lehet, szeretnék majd Erasmusra menni, egyébként ELTE. Tudok spanyolul és hallottam is, hogy a spanyol egyetemeken spanyolul vannak órák. Nekem van spanyolból egy középfokú nyelvvizsgám, BME, az lenne a kérdésem, hogy számít-e, hogy középfokúm van vagy felsőfokúm, meg hogy milyen, pl. jobb-e egy DELE, mint egy BME vagy akármilyen államilag elismert nyelvvizsga? A tudásom már inkább felsőfokon van, de ha nem muszáj és nem jár semmi előnnyel, akkor nem szenvednék egy felsőfokú nyelvvizsgával, viszont ha előnyös, akkor leraknám.
2023. szept. 24. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Saját példát írok, ez a te esetedben lehet, máshogy lesz.

Én nyelvszakra jártam és Sevillába mentem.


Annyi előnye volt a felsőfokú nyelvvizsgának, hogy a jelentkezési sorrendben az elbírálásnál több pontot kapott az, akinek felsőfokú nyelvvizsgája volt. Bármilyen nyelvből, nem is kellett spanyolnak lennie. (Mindenki kijutott végül.)


A kinti egyetem pedig kérte, hogy töltsem fel a minimum B2-es nyelvvizsgát az oldalukra. Emelt érettségim volt, visszaírták, hogy ők azt nem tudják elolvasni. Úgy lett megoldva a probléma, hogy az egyetem írt spanyolul egy leírást, hogy nyelvszakos vagyok, megvan az adott szintem és azt már elfogadták. Tehât nem érdekelte őket, hogy konkrét nyelvvizsga legyen.

2023. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsga nem kell, de a nyelvet tudni kell.
2023. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Dehogynem kell nyelvvizsga. A pályázatodhoz csatolnod kell,utolsó tévesen mondja.
dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett!
dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egytemtől függ, hogy mik az elvárások. (A célországétól is.)
dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!