Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha romániai természettudomány...

Firedeath kérdése:

Ha romániai természettudomány osztályos diák ként magyar egyetemre mennék, lenne esélyem egy emelt szintű érettségit írnom magyarországon a romániai érettségik mellé?

Figyelt kérdés
Akármilyen segítséget meghálálok ami segítene engem a magyar egyetemek felvételiére mint egy romániai diák.
2023. szept. 26. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallottam már ilyenről, hogy határon túli magyarok átjönnek hozzánk emeltezni, de nem tudom pontosan mi ennek a módja. Szerintem ha Facebookon az Érettségi 2024 csoportban vagy Chembioban felteszed a kérdést, ott hamarabb választ kapsz, mint itt
2023. szept. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ez nem kifejezetten a külföldről való jelnentekésről szól,de azért itt részletes le vannak írva a dolgok.Itt a link: [link]
nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A linkre kattintva,ott lesz egy link,ott le van írva mi mennyi pontot ér
nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lenne, sokan csinálják. De miért mennél magyarországi egyetemre?


Majdnem minden szakon tanulhatsz magyarul romániai egyetemeken is, a kolozsvári BBTE az ország legjobbja, a térség egyetemeinek élvonalába tartozik és több mint száz szakot kínál magyarul! De tanulhatsz magyarul a marosvásárhelyi orvosin, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen, a Sapientián és a Partiumi Keresztény Egyetemen is.


Magyarországon amúgy is hanyatlik a felsőoktatás, folyamatosak az átszervezések. Ha beiratkozol valahova, mire elvégzed, már nem biztos, hogy ugyanaz az egyetem lesz...


Azért küzdöttünk, hogy tanulhassunk anyanyelvünkön, európai színvonalon, ITTHON, Erdélyben. Akkor minek elmenni?


Vagy direkt versenyhátrányba akarod hozni magad azzal, hogy eggyel kevesebb nyelvet beszélj, eggyel kevesebb nyelven ismerd a szakterminológiát?


Szerintem semmi értelme nincsen Magyarországra menni egyetemre. Én boldogan elboldogultam itthon óvodától a doktori iskoláig magyarul!



És még valami: az egyetemi évek alatt az egyik legfontosabb tapasztalati élményt az ERASMUS PROGRAM adja, amivel bárhova elmehetsz cserediáknak, Európa legjobb egyetemeire is!


Magyarországon most szüntette meg az EU az Erasmust - az összes romániai állami egyetemen viszont igénybe veheted és tanulhatsz egy-két félévet BÁRHOL, Párizstól Berlinig!


Szerintem ne tolj ki magaddal annyira, hogy pont Magyarországra mész és elvágod magad előtt ezt a nagyszerű lehetőséget! Én az Erasmus programnak köszönhetem a legjobb szakmai fejlődési lehetőségeket, amiket kaptam!

márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Elnézést kérek!A 2. és 3. válaszoló vagyok.Most veszem észre,hogy nem a kérdéshez illő választ adtam.A link meg csak egy kifejezett egyetemre vonatkozik.Elnézést kérek.Szerintem elnézhettem valamit,de már nem tudom.

Mégegyszer elnézést!

márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!