Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik egyetemre menjek?...

Melyik egyetemre menjek? Taoasztalat tengerbiológiával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, elég sokan írtak már ehhez hasonló kérdéseket, de nem találtam bennük választ.

Nem tudom, hogy hogyan működik ez a rendszer. Jelenleg gimnazista vagyok, idén év végén kell majd faktot vákasztanom. Igen, tudom, higy a tengerbiológiának sok ága van, már vannak elképzeléseim: (nem tudom hogy hívják őket magyarul) fish Biologist, Benthic Biologist vagy Marine Ecologist. A kérdéseim:

1.Milyen fakultációt válasszak?

2.Melyik egyetemre menjek? (van egy C1 német és egy C2 angol nyelvvizsgám)

3. Ott melyik képzést válasszam?

4. Hogyan szerzhetek a tanulmányaim után munkát?

Csak NORMÁLIS, SEGÍTŐ válaszokat szertnék.

Köszönöm előre is!



2023. okt. 1. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Segítő, normális választ adok.


Mi a fenének akarsz TENGERbiológusnak menni, amikor se a közelben, se a távolban nincs tenger❓⁉️


Tényleg nem értem.


Ahol meg van tenger, ott meg a legkiválóbb egyetemek legkiválóbb diákjai foglalkoznak ezzel – és ott is alig van állás.


A pályaválasztás nagyon komoly dolog, nem a gyerekkori discover channeles kalandjaidat kell álomban és pizsamában újra megélned.

2023. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1., biosz mindenképpen kelleni fog + idegen nyelv (?), esetleg matek/földrajzot gondolnék még, de már nem emlékszem pontosan, hogy mi kell hozzá


2., nem hiszem hogy lenne ehhez megfelelő Magyarországon, esetleg biosz BSc + külföldön MSc?

2023. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdésedet úgy érted, hogy hazai egyetemeken szeretnél tanulni, akkor a biológia alapképzést, majd az erre épülő hidrobiológus mesterképzést célszerű választanod. A biológia alapképzésből gyakorlatilag mindegy, melyik egyetemet választod, de a legmagasabb színvonal az ELTE-n és Szegeden van.


Ha viszont kimondottan tengerbiológiát szeretnél tanulni, akkor a mesterképzésre ki kell menned külföldre. Például Németországban a Brémai Egyetemen van angol nyelvű tengerbiológus mesterképzés:


[link]


Természetesen tengerbiológusként állást végzés után csak külföldön találsz, úgyhogy ezt az irányt csak akkor válaszd, ha kész vagy végzés után véglegesen külföldre költözni és ott boldogulni.

2023. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Természetesen a kérdés kiírása előtt számoltam azzal, higy külföldre kell mennem. Részben ezért is írtam, hogy tanulok nyelveket.

Csak, hogy ne érkezzen több "olyan" típusú válasz. Én nem azért akarok tengerbiológus lenni,mert menő meg miegymás. Én azért szertnék, mert imádom a biológiát. A többi tudomány egyszerűen nem fogott meg annyira. Infón kívül mindenből ötösöm van, szeretem a többi tantárgyat us, de a biológia számomra más, mint a többi. Ezért szertnék biológus lenni. Azon belül pedig, hogy miért tengerbiológus? Azért,mert imádom az óceánok élővilágát. Röviden ennyi.

2023. okt. 2. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!