Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tengerbiológia külföldön?

Tengerbiológia külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Jelenleg 11.es vagyok, kémia, biosz faktos és szeretnék majd a tengerbiológia irányába tovább menni, de Magyarországon ugye ez nem igazán kivitelezhető.

Egy Ausztrál egyetemről lenne szó, James Cook University! Azt olvastam hogy itt van tengerbiológus képzés.


A kérdéseim:

(mivel kerestem már az interneten is több helyen, de nem sok sikerrel jártam ezért szeretném a segítségeteket kérni)


- Én, mint magyar, hogyan tudok bekerülni az egyetemre?

- Milyen feltételek kellenek hozzá? (itt gondolok nyelvvizsga, tanulmányi átlag, felvételi tárgyak stb..)

- Mennyi az esély rá, hogy kikerülök?

- És végül, hogy mennyi kb mindennek az anyagi vonzata, milliós nagyságrend esetleg, vagy van e valami pályázati vagy ösztöndíj lehetőség?


Szívesen fogadok tanácsokat is!!!!


Elsőre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. okt. 4. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Az alapokat idehaza is le tudod tenni, maximum msc vagy phd alatt mész ki oda. De ha előre eltervezted, hogy az egész képzést ott kívánod végezni, akkor az is egy remek ötlet. Mivel vannak konkrét kérdéseid, ezeket nem itt, hanem az adott egyetem felé kell feltenned, mivel ezekre csak a TO tud érdemben és kielégítően válaszolni. A harmadik kérdést hanyagold, ez úgyis a többi függvénye.

Tehát felmész a honlapjukra, végignézed a leendő hallgatóknak szóló oldalakat, hátha rábukkansz egy megfelelő szakaszra. Mellette írj a tanulmányi osztálynak, tedd fel ugyanezeket a kérdéseket, kérdezz rá a lakhatásra (kollégium) is, hasonlók.

2015. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!