Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában melyik egyetemen...

Egy senki._. kérdése:

Angliában melyik egyetemen tudnék pszichológus diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam külföldön szeretnék tovább tanulni és érettségi után kihagynék egy évet hogy utazzak nyelvet tanuljak és letegyek mondjuk egy biosz érettségit. Van lehetőségem kimenni ilyen szakra ?

2023. okt. 11. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiának írják.


[link] Itt vannak felsorolva egyetemek, nézd meg, mik a követelmények. Nem biztos, hogy az itteni biológia érettségit elfogadják.


[link] Ez is hasznos lehet.


Készülj fel, hogy nem egy olcsó mulatság.

2023. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Külföldön akarsz tanulni, értem. DE MIÉRT ANGLIA?????


Sosem értettem ezt. Szerintem elsősorban EU-s egyetemeket nézdd, azoknál sokkal egyszerűbb az ügyintézés (pl nem kell vízum, általában alacsony vagy nulla a tandíj, járhat egyéb támogatás stb).


Most csinálok mestert Hollandiában. Az alapszakot otthon csináltam. (Őszintén szólva hiába elitebb sokkal a holland egyetem és van rengeteg lehetőség, a tanítás sokkal jobb volt otthon. Ezt csak szeretném hozzáfűzni, mert mindenkit meglepett és azért elgondolkodtató).

Igaz nem pszicho-n vagyok és lebeszélni sem akarlak, mert én sem bántam meg hogy kijöttem. Viszont az Angliát egyáltalán nem értem. Annyi ország létezik, mi alapján esik pont erre a választása annyi embernek?

2023. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érettségit elfogadják, az nem lesz gond, azt nézd meg hogy a biosz jó-e az adott szakhoz, mert lehet mást várnak el.


Alapvetően a közép a gcse-nek felel meg, az emelt meg a-levelsnek.


Nagyjából £22k körül van az éves tandíj, viszont gyakorlatban az eusoknak szoktak adni ösztöndíjat (egyetemtől függ), így "csak" £9k-t kell zsebből kipengetni, plusz a lakhatást.


Északon nézelődj, feleannyi a lakhatás mint Londonban. Nekem nagyjából olyan évi £10k körül van az egész, ez saját zsebből. A tandíjat meg diákhitellel.


Tehát ha van nagyjából évi £20k-d három éven keresztül stabilan, és C1-en megy az angol, akkor hajrá!

2023. okt. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!