Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik külföldi egyetemet...

Melyik külföldi egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Elsőéves hallgató vagyok a Semmelweis Egyetemen, ETk-n dietetika szakon. Tavaly egy évet külföldön dolgoztam, miután hazajöttem elkezdtem az egyetemet magyar nyelven, de tervben volt hogy átmegyek angol nyelvű képzésre. Miután ezt megérdeklődtem az egyetemen kiderült, hogy nincs lehetőség átmenni angol nyelvűre az én esetemben, ezért jönne szóba egy külföldi egyetem.


A kérdésem az lenne, hogy aki tanul(t) kint külföldön ajánlja e az adott országot/várost/egyetemet. Ha igen miért? Fiatalként mienek a fiatalok, az egyetem, a megélhetés egyetemistaként, milyen az egyetem (mennyire nehéz stb..)?


Illetve esetleg tudtok valamilyen honlapot ajánlani ahol körül tudok nézni külföldi egyetemekkel kapcsolatban?


Az biztos hogy ugyanezt a szakot szeretném tanulni, angolul vagy németül, esetleg spanyolul. Ebben segítene ha valaki tudna ajánlani egyetemet, várost vagy akár országot ahol lehet ilyen szakon (vagy más egészségügyi szakon) angolul/németül/spanyolul tanulni?



Körülnéztem, és továbbra is keresgélek ezzel kapcsolatban az interneten, illetve régebbi GYIK-es kérdések között, is, ennek fényében tettem fel a kérdést.



Azoknak véleménye és tapasztalata is segítene akár, akinek ismerőse kiment külföldi egyetemre, vagy ki tervez menni..


Előre is köszönöm a válaszokat!



nov. 16. 16:09
 1/5 A kérdező kommentje:
*milyenek a fiatalok
nov. 16. 16:10
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"tudtok valamilyen honlapot ajánlani ahol körül tudok nézni külföldi egyetemekkel kapcsolatban?"

Én inkább a szóbajöhető országok internetes oldalain érdkelődnék az adott ország egyetemeiről...

nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az EU-s egyetemek: [link]


Sokat kell böngészni.


Én Hollandiában vagyok MSc-n egy jó egyetemen, de nem jött be. A magyar BSc-met sokkal jobban szerettem és sokkal több tudást is kaptam szerintem. Jól gondold meg mi a motivációd és hogy teljesül-e majd az.

Amúgy angol nyelvűre újrafelvételizhetsz, nem?


(Nem ilyen szakon vagyok, csak általánosságban mondom, hogy nincs kolbászból a kerítés, nagyon át kell gondolni)


Pénzügyileg amúgy nem rossz, van sokféle támogatás, ha dolgozol, de nekem még ösztöndíjam is van pluszban. Viszont a lakhatás nagyon durva. Nagyon nehéz találni, nagyon drága (koli nincs, az egytem sorsol pár helyet, szobánként 6-800€, egy egyszobás albi 1200€ mindez rezsi nélkül. És mindez akkor ha nagyon nagy mázlid van és egyáltalán találsz lakást. Azt felejtsd el, hogy sokan kerestek egy nagy albit, mert max 2 ember regisztrálhat - kivéve student homeokban, de ott általában 1 szobát hirdetnek egyszerre, párral nem mehetsz és hatalmas előnyben vannak a hollandok).

Ha nem találsz lakást, ugrik az egyetem. Ha közben raknak ki és nincs új helyed, akkor fizethetsz vissza mindent (támogatás, ösztöndíjak).


Nekem nagyon nagy mázlim volt, korrekt a tulajom, nekem csak nem tetszik az ittlét se az itteni okatás. (Gyakorlat helyett önálló feladatmegoldás, vizsgarendszer se tetszik) Ittléttel meg annyi, hogy pl drága minden (mozi, kajáldák stb), az egyetemi közösségekben hollandul zajlik minden (pedig angol minden képzés és Hollandia nagyon "nemzetközi" más országokhoz képest), rossz idő, nulla gasztronómia. Ha a fizetésért menne valaki, akkor fontos tudni, hogy nincs nagy különbség a bérek közt. Igen a 2000€ minimálbér innen jól hangzik (bár ugye az albi minimum 1500€) de arányaiban egy IT-s se keres sokkal többet nettóban. Mondjuk 5000€ reális, ennek a nettója 3000€ (a 2000€-nak 1800€ kb a nettója, ilyen sávos rendszer van, de nem tudom teljesen pontosan, nem dolgozom, csak nagyságrendileg ez van).

nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Én Angliában vagyok gépészeten, szerintem a brit oktatást inkább hagyjad hacsak nem gond a tandíj + lakhatás. (Nekem csak a lakhatás van).


Amit az előző írt azt nagyon gondold meg, mert általában elég nehéz oktatási rendszert váltani egyetemeknél fejben. (Több ismerős ment másik országba MSc-re és mind a "korábbit" - ebben az esetben az angolt - sírja vissza.)


Hollandia, Skandináv országok elég erősek, illetve ha a spanyol megy, akkor a hispánokat belőném. Esetleg Olaszország, nincs annyira messze a két nyelv.


Ha meg a távolság gond, akkor Bécs és hétvégére hazajársz.


A fővárosokat én mondjuk kerülném (kiv a korábban említett Bécs a közelség miatt), mert elsőre sok lehet, de egy Debrecen méret alá ne nagyon menj mert fél év után szétunod magad.


Az országokat lődd be elsőnek, csak utána nézz egyetemet/várost.


Ja, és mindegy hova mész, a bűnözési mutatókat mindenképp nézd meg!!


És nem az összesített pontszámot hasonlítjuk, hogy "jé, hát London olyan mint Budapest!", ugyanis míg BP-n a legnagyobb pontszámot a korrupció adja (nem fizettünk eleget hogy alacsony legyen, lol) addig máshol az erőszakos bűncselekmények, ami egy utcai rablástól az erőszakon át a gyilkosságig bármi lehet. (Én majdnem megszívtam ezzel.)


Hajrá!

nov. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem ugrálnék képzés közben, mert eléggé problémás lehet a tárgyakat elismertetni,sokat lehet, hogy nem is fognak... Én a helyedben mostmár maradnék a végéig itt, aztán utána mesterre stb., mész oda, ahová jónak látod.
nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!