Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemisták! Ti...

Külföldi egyetemisták! Ti hogyan választottátok ki az egyetemet amibe jártok?

Figyelt kérdés
Érdemes tanácsadóhoz/mentorhoz menni, aki "felméri a terepet" és személyre szabott tervet kínál?

2023. aug. 5. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakportálon volt egy mátrix az elérhető legjobb egyetemekről a témában. Elkezdtem pályázni a legolcsóbbtól kezdve. Az első helyen mondták, hogy kevés a gazdasági alapszakom ehhez a STEM szakhoz, mint mackósajtban a brummogás. A második helyre viszont felvettek.


Szakportálokat nézegess, illetve guglizz. Finn- és Svédországban, illetve Németországban ingyenes az oktatás. Dániában is azt hiszem, de az élet drága. Norvégiában még drágább. Hollandiában, Belgiumban szuper egyetemek vannak olcsón. De az élet drága. Angliában, Írországban fizetősek az egyetemek.

2023. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elkezdek keresgélni
2023. aug. 5. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanácsadó pénzkidobás. Bőven ki lehet guglizni minden információt, csak tudnod kell, milyen szempontokra fókuszálnál. Én pl. aszerint kerestem, hogy legyen sok munkalehetőség, jó tömegközlekedés és elérhető albik a városban, és maga az egyetem ne legyen extrém kompetitív.
2023. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam hogy EU-n belül szeretnék maradni, tudtam mi érdekel. Végignéztem az összes egyetemet. Szempot volt az ár, az oktatás nyelve (olyan nyelv legyen, amit beszélek minimum B2 szinten, hogy mire felvételi van eljuthassak C1-re, szerencsére van 4 ilyen nyelv), aztán ha ezek stimmeltek, akkor végignéztem a mintatantervet, hogy azt tanulnám-e, ami érdekel. Ezr követően jöttek egyéb szempontok, mint pl milyen ott élni stb. Illetve volt tanár ott, akinek olvastam cikkét, ilyesmi is számít. Aztán nekem volt benne plusz személyes indok is. Illetve az alapszakos egyetememnek volt kapcsolata a kintiekkel (mesterre mentem ki)


A tanácsadó pénzkidobás szerintem. Akkor menj, ha nem tudod mit akarsz, csak jól hangzik a "külföld" meg az "egyetem". De ebben az esetben gondold át, hogy egyáltalán érdemes-e neked egyetemre menni.


Ha kb megvan, legyen egy pénzügyi terved is. Illetve a lakás a legnehezebb rész általában.

2023. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!