Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet kijutni Japánba...

Hogyan lehet kijutni Japánba cserediákként? Milyen programokban vehetnék részt mielőtt pályáznék?

Figyelt kérdés

Az egyetemünkön van egy ilyen program, ahol Távol-Keleti országokba lehet ösztöndíjprogramot nyerni. Japánba általában egy évben 1 ember tud kimenni. A jelentkezéshez nem kell sok minden, ezért kíváncsi vagyok, hogy mi alapján döntenek. Azt megtudtam, hogy magas átlag kell hozzá és nem árt ha van japán nyelvtudásod. Viszont gondolom ennyi csak nem elég.

Milyen programokban vehetnék részt még mielőtt pályáznék, amik plusz pontot jelenthetnének? Van itt valaki aki el tudna látni tanácsokkal?



nov. 23. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemről van szó? Én azt tudom, hogy nálunk erasmusra plusz pont, ha előtte tdkzol, (Már a részvételért is jár, nem kell nyerni), cikket publikálsz.
nov. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
BGE
nov. 25. 09:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Húzós a helyzet nálunk, mivel legalább ötvenen-százan akarnának Japánba/Koreába menni. Általában a legjobb protekciós, japán nyelvvizsgás, japánul tudót szokták kiválasztani. Ha ugyanannyi az átlag, azt választják, aki szimpatikusabb arc alapján. 🙃
nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Basszus, gondoltam, hogy itt is fontos a protekció, de mi ez a szimpátia alapján való választás?😀

Te is BGE-s vagy?

nov. 25. 23:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez vidéki egyetem. Japán nyelv oktatást nem láttam, csak kínai és koreai van.


Hát, a szimpátiát úgy értettem, hogy például utánad érdeklődnek, hogy milyen habitusú vagy, milyen véleménnyel vannak rólad a tanárok. De tényleg az ismetettség dobja a legnagyobbat, ki vagy te, kik a szüleid. (Van egy gyerek, aki azzal menőzik általában, hogy az apja dékán, az anyja meg oktató.)


De semmi gond, én nem adtam fel külföldet, mivel az egyik tanárom azt mondta, hogy akár Kazahsztánba is elmehetünk, és oda egyetlen jelentkezőként biztos felvesznek, mint cserediák. 😆

nov. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!