Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes 2024-ben jogot tanulni?

Érdemes 2024-ben jogot tanulni?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet vele elhelyezkedni,jól keresni?


Rettento rosszakat olvastam eddig🫨


febr. 25. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát azoknak a rosszaknak sajnos van alapja. Ha nincsenek kapcsolataid, akkor nagyon nehéz jól fizető állást találni vele. Csak annak ajánlott, aki nagyon elhivatott. Rengeteget kell tanulni, és nem nagyon térül meg a befektetett energia. Anyagilag biztosan nem. Külföldre ugye nem lehet vele, szóval az se túl biztató. Elhelyezkedni előbb utóbb el lehet, csak a kérdés hogy hova. Vidéken kevés a lehetőség, Pesten több, de ott is nagyon sok a jelentkező egy egy állásra
febr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon lelkes és elkötelezett vagy, és nagyon jó tanuló, akkor igen. De – ahogyan az első soraiból is ki lehet olvasni – a jog piramisjáték. A top 5% nagyon jól él belőle, további 25-30% jól megél, a többiek meg csak úgy vegetálnak. És ez tényleg “magyar szakma”, ha itt végzed el, akkor Magyarországhoz vagy vele láncolva (kivéve a vállalati jogot, ott már láttam embereket külföldre távozni jogászként).
febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogi pályán tanulok, de én is úgy gondolom a hallottak alapján, hogy ha valóban ez érdekel, elhivatott vagy és szinte semmi mást nem tudnál elképzelni magadnak, erős szorgalommal és kitartással rendelkezel, akkor csináld, de ha csak úgy eszedbe jutott vagy nincs más ötleted, akkor ne.
febr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!