Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy készültetek fel írásbeli...

Hogy készültetek fel írásbeli emelt biológia érettségire? Érdemes mondjuk most nyártól átvenni részletesen az anyagok többségét (2024 májusban érettségizem)?

Figyelt kérdés

Esetleg érdemesebb csak az előző évek feladatait végigcsinálni?

Elég lenne mondjuk a Nagy Etele vagy a Kleiniger Tamás könyvéből készülni???

Ti hogy csináltátok.


2023. jún. 28. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Nyáron nem készültem semmit, nekem az a pihenésről szól. Bőven elég volt 2 hét a felkészülésre az érettségi előtt, megcsináltam 3-4 korábbi érettségi feladatsort (+ biosz fakton gyakoroltuk) 94% lett végül.
2023. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mi egy kicsit le vagyonk maradva és ezért tanácsolta a biosz tanár hogy aki orvosira akar menni az szánja rá a nyarát erre az egy tantárgyra....


Gratula neked a 94%-hez!!!!


A szóbeli nehéz volt mennyire részletesen kérték az anyagot. Sokat kell beszélni magadtól? Kérdések nélkül?

2023. jún. 28. 13:33
 3/9 A kérdező kommentje:

1.

Melyik könyvből készültél?

2023. jún. 28. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem sokra mész a korábbi érettségikkel, mert jövőre teljesen más lesz a követelményrendszer és a feladattípusok is emelt biosz esetén.

Könyvekből is olyat kell keresned ami a 2024-es rendszerre épít és ebben az idén érettségizők nem fognak tudni segíteni. Szóval szerintem jobb ha ezek felől a tanárodnál érdeklődsz, vagy esetleg olyanoknál akik szintén jövőre fognak érettségizni.

2023. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

1. A nyáron végigolvastam az összes eddigi biosz és kémia könyvemet.(Kémiából is emeltet írtam.)

2. Év közben órákra készültem, sorra írtam az előző évi közép, majd emelt írásbeli érettségiket, kb heti egyet/tantárgy.

3. Az írásbelik előtt átnéztem azokat a dolgokat, ami még nem ment tökéletesen..

4. A szóbelik előtti 2-3 napban inetnzíven átnéztem mindent.

2023. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az iagi dilemmám,vahy inkább problémám hogy nincsenek gyakorló érettségi feladatok a 2024-köv. szerint, csak korábbiak. Mindössze egy mintasort adtak meg az sem volt túl szimpatikus, kicsit sem hasonlított a korábbi évek feladataihoz...

Szerintetek?

2023. jún. 29. 12:03
 7/9 A kérdező kommentje:
bocs elírtam: az igazi dilemmám...
2023. jún. 29. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az új rendszerről én sem tudok nyilatkozni de ha egy tanácsot adhatok: oszd be az az anyagot!! Nem győzöm hangsúlyozni mennyivel könnyebb az érettségi annak aki nem az utolsó pár héten hall először némelyik témáról. Ha minden héten szánsz rá valamennyi időt és órán/fakton odafigyelsz akkor máris jó úton haladsz. Tudom hogy mindenki ezt mondja, hogy kezdj időben tanulni de tényleg nem viccelnek és sajnos ezt idén a saját bőrömön kellett megtapasztalnom. Nincs annál rosszabb mint amikor szóbeli előtt pár nappal még 85 témát kell átnézned :D

A szóbeli amúgy személy szerint nekem jobban sikerült mint éreztem, én szerencsére kedves tanárokat fogtam ki akik minden apróságot igyekeztek kihúzni belőlem, hogy minél több pontot kapjak. Nem kötekedtek, direkt arra kérdeztek rá amiért pont járt. Magadtól annyit beszélsz amennyit tudsz, lehet az 2 perc vagy 10. A legrosszabb amit tehetsz ha egyáltalán semmit sem mondasz, már ha kicsit elkezded azzal is előrébb vagy. Szóval utólag nem kellett volna annyit aggódjak miatta de hidd el nincs annál jobb mint felkészülten odaállni egy szóbeli vizsgára szóval tanulj az én hibámból.

Én mozaik könyvekből tanultam illetve a bioszféra jegyzetekből, ezekben remekül el van magyarázva az anyag de az új rendszer követelményét nem ismerem szóval azt érdemes összeegyeztetni velük hogy ne tanulj feleslegesen stb. Hátha később közzé tesznek valamilyen jobb minta feladatsort amitől tisztábban látsz majd. De tanárod is biztos segíteni fog.

Bocsi hogy ilyen hosszú lett :D sok szerencsét kívánok jövőre!

2023. jún. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztatást! Megfogadom a tamácsokat.
2023. jún. 30. 10:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!