Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes-e olaszországban jogi...

Érdemes-e olaszországban jogi egyetemre menni és ha igen mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék továbbtanulni jogot (ott is telepednék le), de csak angolt és olaszt tanultam eddig. Azt hallottam, hogy angliába nem érdemes jogra menni. Ha mégis szívesen fogadok onnan is egyetem lehetőségeket. Kíváncsi lennék, hogy például olaszországban mik a legjobb lehetőségek és egyetem után milyen jövő várhat.

máj. 21. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Minden országban vannak törvények. Szóval nem egészen értem, milyen alapon nem éri meg az egyik országban jogot tanulni.
máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A jog ország/kultúraspecifikus diszciplína, azaz amelyik országban tanulod, ott is maradsz jogász örökre. Ilyen fiatalon, ennyi információ birtokában (inkább: hiányában) semmiképpen nem hoznék ilyen döntést -- arról nem is beszélve, hogy ha nem olasz az anyanyelved, akkor semmi jövő nem vár rád jogászként.


Ha mondjuk közgazdász, matematikus, informatikus stb. akarnál lenni, akkor vannak ott nagyon jó egyetemek, de jogra semmiképpen ne menj ki.

máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Joggal nem tudsz külföldre menni, mert nem vesznek fel külföldit. Olaszországban fix nincs ilyen lehetőség legalábbis.

Az előttem írok jól mondták, nézz inkább valami gazdasági szakot angolul, annak talán még van realitása. Egyébként elég borsos mind a tandíj, mind a megélhetés kint. Csak akkor vágj bele ha van hozzá tőkéd.

máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt még megjegyezném, hogy találd ki melyik a fontosabb, a jog vagy a külföld, mert a kettő nem kompantibilis.
máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha jól tudsz olaszul akkor én nem csak az angol nyelvű szakokat ajánlanám, viszont a jog tényleg nem a legjobb ötlet. Más szakok nem érdekelnek?
máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, habár egy kicsit meg vagyok lepődve a negativitás fokán, ugyanis például bátyám, aki jogász, jogi egyetemen végzett külföldön és ott is dolgozik (habár egy olyan országban, ahová én nem tudnék menni a nyelv miatt), nem ütközött ennyi akadályba, ráadásul erősen kétlem, hogy a nemzetközi jogot például hobbinak találták volna ki. Ha mégis manapság maga a jogi egyetem elkezdése külföldön lehetetlen, esetleg mint itthon végzett jogász, lehetséges-e kimenni dolgozni? Előre is köszönöm a válaszokat!
máj. 21. 23:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6: egy szóval nem utalták nemzetközi jogra, vagy hogy konkrétan mi érdekel, a kérdésed elég homályos, szóval nem biztos, hogy a válaszolók hozzáállásában van a hiba.
máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi jogra szakosodni lehet, előbb el kell végezni az egyetemet. De ha ennyire tudod akkor kérdezd meg attól aki külföldre járt.

A válaszolók nem negatívak hanem reálisak. Te is utána tudsz nézni a feltételeknek, de józan ésszel belegondolva is lehet látni hogy ez nem működne. A jog megjegyzem magyarul is nagyon nehéz, pláne idegen nyelven. Nem tudnád elvégezni, és nem alkalmazna senki a saját országában egy nem anyanyelvű jogászt, amikor ott a rengeteg másik hazai.

De nyilván nem kerülnél be, mert Olaszországban is nagyon nehéz bekerülni jogra, még az olaszoknak is. 2 fordulós felvételi van, a 2. szóbeli elbeszélgetés.

De nyugodtan nézz akkor utána ha nekünk nem hiszel.

Igen lehetséges kimenni itthonról, de nagyon nehéz, mert nagy a túlképzés, nagyon jónak kell lenned és egyáltalán nem biztos hogy összejön.

máj. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát azt tudom tanácsolni ennek fényében is, ha külföldben gondolkodsz, akkor ne a jogot válaszd.
máj. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm megint a válaszokat! Bocsánatot kérek, ha valamit túl nyersen fogalmaztam meg, nem akartam senkit megsérteni.
máj. 22. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!