Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cambrigbe bejutni szinte...

Cambrigbe bejutni szinte lehetetlen?

Figyelt kérdés
Sziaszztok.17 eves vagyok a nyaron szandekszom kimenni Londonba megnezni mijen egyetemek vannak ugyanis mindekepp ott szeretnek egyetemet vegezni 2012 tol.Arra lennek kivancsi h tanul e valaki ott,van e valakinek informacioja arrol h mijen eselyekkel jelentkezhetek,esetleg van e valaki aki segiteni tudna kapcsolatai altal vagy barmilyen informacioval tud szolgalni.Amugy Romaniaban lakom,magyarul tanulok.Az angollal nincs gond rettenetesen igyekszem h tokeletesen menjen.koszi elore is.
2010. nov. 6. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Egy kis segítség a magyarul tanulásban: a milyen ly-nal írandó... A Cambridge-t pedig kötőjelezéssel ragozzuk.

Ott egész más az érettségi rendszer, változó, mit fogadnak el külföldről és mit nem, nézz utána a honlapon, külföldről hogy lehet bejutni, biztos van róla írva valami.

2010. nov. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
amm ertem...elsosorban koszonom a javitasokat:P es elnezest a helytelen irasert.(elhihetitek h befojasol az a teny h Romaniaban elek)utannaneztem mindenfelenek,jelenleg engem az erdekelne h van e valaki aki ott felvetelizett esetleg bejutott az hogyan zajlott es hogy erzi ott magat...
2010. nov. 6. 17:22
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Első, ha már mindenen fönnakadsz, akkor nem Cambridge-t, hanem Cambridge-et illene írnod.
2010. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az angol felsőoktatásban vannak előkészítő év/évek, amit ha jó eredménnyel zársz, akkor borítékolható, hogy felvesznek.


Az angol helyesírásra is odafigyelhetnél, Cambridge az, nem Cambrig. :)


www.cam.ac.uk

2010. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 EmilyAddams válasza:
Ahogy én olvastam, elég sok helyen van egy előkészítü év azoknak, akik külföldről mennek, mert nem tudják, milyen szintű az angolod és tudod-e azt, amit tudnod kell az adott egyetemre. Egyébként itt, ha jól értettem, főleg az angolra fekszenek rá, hogy képes vagy-e azon a szinten megérteni a tanulnivalót, mert ha nem, akkor felesleges elkezdeni.
2010. nov. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ehhez valami nemzetközileg elismert érettségi + még valami más vizsga kell. No meg jó nyelvtudás! Már én is utánanéztem ilyesminek, mert volt idő, amikor én is arról álmodtam, hogy majd kint tanulok, de nekem erre semmi anyagi keretem nincs. Viszont találtam egy oldalt, egy olyan oldalt, ahol pont ezekre a vizsgákra készítenek fel, de hát ez is drága!

[link]


Szóval... én az anyagiak miatt lemondtam a külföldi tanulásról. :(

2010. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem 25 évesen kezdett tanulni London -ban (Open University). Volt egy magyar érettségije, és nyelvtudása, ezzel vége is a történetnek, másra nem volt szüksége.
2010. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a tandíjat nem vettem számításba, 7-8 ezer font félévente.
2010. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Halas koszonet a hasznos informaciokert.:D
2010. nov. 7. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Cambridge-be nem kell semmilyen elozetes vizsga. Megirod a "Personal Statement"-edet, es ez alapjan eldontik, hogy behivnak-e interjura, vagy sem. Ha nem, akkor buktad az egeszet, ha igen, akkor meginterjuolnak, es ez alapjan eldontik, hogy felvettek-e, vagy sem. Ha felvettek, akkor kikuldik a levelet, hogy mik a feltetelei a felvetelednek (altalaban 5-os erettsegi es nyelvvizsga).


Tapasztalatbol mondom.

2010. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!