Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék egyetemen kinn...

Szeretnék egyetemen kinn tanulni az Államokban, hogyan lehetséges ez, és mibe fájna pénzügyileg? Továbi infó lent.

Figyelt kérdés

Lehetőleg valahol Los Angeles közelében szeretnék. Most gimnázium 2. osztályba járok. Angol tudással 101% biztos vagyok, hogy nem lesz baj. Később tervem, hogy kint letelepednék, de ez még nem aktuális, egyelőre az ott tanulás maceráit szeretném részletesen megtudni. Olvastam más ilyen témájú kérdéseket - azoknak akik azok létezésére egy linkkel hívnák föl a figyelmemet, előre is köszönöm a segítőkész hozzáállást, és így már az ujjukat sem kell fárasztaniuk - de azok több évesek, és szeretnék aktuális infókat gyűjteni, és egyéb kérdéseket is feltenni azoknak, akik segíteni tudnak, és hajlandóak.


A normális válaszokat előre is nagyon köszönöm, és értékelem. Sokat jelent nekem ez a téma.


2010. nov. 9. 21:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, 16/F, ezt elfelejtettem írni
2010. nov. 9. 21:13
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Még az ottlakóknak is igen költséges az iskola.

Szerintem jobban jársz, ha itt jársz egyetemre, és utána Erasmussal vagy hasonló programmal pályázol egy helyet.

Mivel később szeretnél kint élni, ezért gondolom valami jobb egyetemre gondoltál, azok meg pláne drágák, Harvard, Yale, stb. honlapokon megtalálod a féléves árat, ez hufban félévente több miliiót jelent.

Az egyetlen esélyed valami ösztöndíj lehet, de azok is csak egy évre szólnak általában, és valami igen jelentős dolgot kell ahhoz letenned az asztalra (pl kifejleszteni az AIDS vagy a rák gyógymódját)

De ha anyagilag megteheted is nehéz bekerülni, ott is nagy a verseny, és a legtöbb állami fősulira, egyetemre kb úgy legyintenek, mint itt a gyöngyösi diplomára.

2010. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondolkodtam cserediák dolgon.

Mellesleg külföldiként lehet egyáltalán ösztöndíjat megpályázni?


Valóban elég megengedhetetlen az az összeg, amit mondtál. Mi a helyzet a nem-top-listás, de azért jó egyetemekkel? Tudom, hogy ahhoz hogy valahogy majd munkát találjak bevándorlóként elég istencsászárnak kell lenni - ha érted mire célzok - de azért kíváncsi vagyok. (tulajdonképpen az ott tanulás azért jutott eszembe, mert van egy másik ok is, hogy egy kisebb időt ott töltsek, de ha nem jön össze, amit akarok, akkor mégse kúrjam el az életem)

2010. nov. 9. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel Erasmus ugye leginkább európán belül van, a többi marad, de szokott lenni direkt külföldieknek pályázat, ezeket nézegesd, bár így se olcsó elvileg.

Nézd meg pár kisebb suli honlapját is, biztos fel van tüntetve az ár, de én még mindig azt javaslom, hogy cserediáknak menj, úgy a legegyszerűbb és olcsóbb talán.

Ugye arrafelé nem véletlenül raknak félre a gyerek születésekor már egyetemi alapot. :D Meg képzéstől is függ persze, az orvosnak szánt gyerekek szülei rendesen spórolnak 18évig :D

Milyen szakot vagy irányt tervezel?

2010. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát most gimiben infó szakon vagyok, és a továbbtanulást is ezen terveztem (valami programozóin).
2010. nov. 10. 14:18
 6/6 anonim ***** válasza:
matematikus vagy fizikus diplomával , ha jó vagy, könnyű kijutni phd-val és kapsz ösztöndíjat meg mindent
2010. nov. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!