Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nem tudom mit tegyek. Hogyan...

Nem tudom mit tegyek. Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok, idén fogok érettségizni, filológia szakon. Szeretnék Budapestre menni egyetemre, de az ottani kreditrendszert nem ismerem igazán. Próbáltam kalkulátorral kiszámítani az esetleges pontjaimat, de alapból az érettségi nem úgy működik, mint Magyarországon, és a jegyeket is 10-ig adják, tehát nem tudom kiszámítani. Így nem tudom mennyi esélyem lenne bejutni oda egyetemre. Vagy a külföldi diákokat más rendszer alapján osztályozzák?
2010. nov. 12. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg a felvi.hu ügyfélszolgálatánál:

[link]

2010. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszer sikerült megtalálnom a felvi.hu-n az oldalt, ahol leírják, hogy hogyan számítanak át külföldi tanulmányi eredményeket. Egyébként olyat is csinálhatsz, hogy a felvételi tárgyakból megírod a magyarországi érettségit is, és azt megduplázod, vagy legalább az érettségi pontjaidat az alapján kéred. Mondjuk egy évben a kettőt nem tudom, mennyire lehet időben összeegyeztetni.

Egyébként a magyar felvételi rendszerben ha több féle képpen is számolhatnák a pontjaidat, és mindegyik számításhoz elküldted a megfelelő dokumentumokat, akkor a neked legkedvezőbb módon számolják, szóval kockáztatni nem kockáztatnál egy ilyen hadművelettel, csak elég rázós mutatvány...

2010. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. nov. 12. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!