Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan juthatnék ki cserediákn...

Hogyan juthatnék ki cserediáknak külföldre (usa) hogy a költségeket egy diák fogadásával fedezném?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,középsuliba járok,angolt több éve tanulok

(a rotaryt már én is néztem csak sajnos ott sokat követelnek:( 4 feletti átlag középfokú angol papírral ..:S)


2010. nov. 18. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

ne viccelj, az egyáltalán nem egy nagy követelmény :)


egyébként léteznek még szervezetek, amelyek nem kötik ilyen feltételekhez és örülnek, ha van fogadó család, csak pont az usa-ból valamiért nem igazán özönlenek hozzánk

2010. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát nekem nagy követelmény .. mert nincs meg a 4 es feletti átlagom.. és főleg azért szeretnék kijutni , hogy megtanuljam a nyelvet
2010. nov. 20. 11:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, tudod azokat finanszírozzák, akik azt kiérdemelték tanulmányi munkáikkal és egyéb eredményeikkel..


Tudod így működik a világ, ha leteszel valamit az asztalra, talán valamelyik ösztöndíj bejön; de a SEMMIRE NEM ADNAK..


Ezért, vagy a szüleid szponzorálnak, ha gazdag vagy; mert más balek nem fog.

2010. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na azért ez nem egészen így van ... ugyanis sok külföldi diák is keresi a lehetőséget egy kis kalanndra más országban, és baromira nem számít, milyen a tanulmányi átlaga az illetőnek, nmálunk egy spanyol srác volt 1 évig, és egyáltalán nem a legjobb tanuló "érdemelte" ki, aztán következő évben meg ő ment hozzájuk ... ez sok mindentől függ, de tapasztalataim szerint kb semmi köze a tanuláshoz, ez leginkább majd csak a felsőoktatási ösztöndíjaknál számít (bár aztán a kapcsolatok ott is többet érnek az az igazság ...)
2010. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az USA-ba high schoolba járni magánúton biztosan nem fog..


Mert J1 vízumot csak szervezet ad ki, F1 vízumnál ki kell fizetni az egy főre eső iskolai fejkvótát ami 3 000 - 10 000 USD/év.. és akkor szállása, kajája, stb még nincs..


A szervezetek 5000 USDtől kínálják a programjaikat. És ez még olcsónak számít.



Máshogy USA-beli középiskolába nem tud bejutni..


Turistaként mehet csak látogatóba, "homestay" programba, max 3 hónapra.


Ezért igenis így megy az USA-ban, kedves előző.

2010. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos én nem azt akartam megtudni ,hogy milyen lehetetlen oda kijutni, hanem ha valaki esetleg tud olyan szervezetet ami nem úgy veszi figyelembe a "cserediák" programot mint "ösztöndíj"-at, pl. abban hogy kimegyek fizetek jó sokat de nemfogadok diákot, abban nemtudom mi a cserediákprogram -.-
2010. nov. 22. 22:59
 7/7 anonim válasza:
100%
voltam Amerikában (5x) és én nem hinném hogy lenne ilyen, mivel vízumot stb. biztosan fizetni kell, de lehet hogy van olyan csoport aki fedez mindent... én Angliát javasolnám, az közelebb is van, meg olcsóbb is.
2010. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!