Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kb. milyen nyelvtudással...

Kb. milyen nyelvtudással érdemes kimenni külfödre (főleg Anglia érdekel) dolgozni, tanulni?

Figyelt kérdés
elég jó vagyok a nyelvből, de kétségeim támadtak h. vajon biztos megállnám-e kint a helyem.
2008. jan. 15. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attol függ mit akarsz dolgozni. Au-pair-nek csak eppen tudnod kell komunikálni(beszélni folyékonyan ha nem is helyesen és megérteni). Kisegít´ö munkára sem kell sokkal több, de ha irodába akarsz menni elég magas szinten kell tudnod. Jó munka jó nyelvtudás.

Németországab viszont csak kiváló Német nyelvtudással tudsz munkát találni, vagy valami extra tudással. A cégeknek meg kell indokolniuk miért vagty jobb mint egy német munkaer´ö.

2008. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ha minden igaz, tehát felvesznek, akkor jövő évben Nagy Britanniában fogok tanulni. Igaz, először még nem az a rendes főiskola, hanem 1-2 év "előképzés" után jöhet az is. Nekem középszintű tudásom van, nyelvvizsgám nincs, szal saccra a középszint alsó határában vagyok.


Amúgy az aupairkedés erre a legjobb, ugródeszkának, h felmérd a tudásod, mellette járhatsz nyelviskolába is, van ahol a család fizeti. Au-pairnek nem feltétel a magas angoltudás, csak tudd magad kifejezni, és azért megérteni az alapokat.

2009. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

szia!milyen felkészítőre mész most?amúgy köszi a választ.)


én jelenleg 2.éves fősulis vagyok,ezt mindenképp befejezném,de aztán mennék külföldre is,erősen gyúrok a nyelvre.

2009. aug. 8. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, még a következő 1-2 hónapban fogok jelentkezni a sulira. Nem is az a felkészítés, hanem a suli itt nem maga a rendes egyetem, hanem vannak itt különböző, 1-2 éves szakképzések. És ha ezt elvégezted, akkor kapsz papírt róla, és mehetsz tovább egyetemre. Ezért is jobb ebből a szempontból, mint az egyetem, mert ez az 1-2 év nem olyan nehéz, mint az egyetemen ( szóval ez nemzetközi suli, sok a külföldi diák ahol figyelembe veszik h nem az anyanyelveden folyik a tanítás), és kapsz papírt róla, ha elvégzed.

Én tavaly érettségiztem, és angol tanárnőm szólt a college-ról. Csak sajna én akkor elhalasztottam. De barátnőm meg pár napja ment ki. :)


De most azt olvastam, h 18. év után kisebb tandíj van, de ez a magyar tandíjakhoz képest alacsonynak számít.

2009. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!