Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet külföldre (USA, Anglia)...

Lehet külföldre (USA, Anglia) MA-ra menni Magyarországon szerzett BA-val?

Figyelt kérdés

Nem azért szeretnék külföldre menni, mert több pénzt szeretnék, úgy gondolom ott majd jobb lesz és hasonlók. De azt a szakirányt, ami igazán érdekel, itthon nem tanítják.

Tudom, hogy kell jó (sőt még jobb) angol nyelvtudás és sok (sőt még több) pénz. Sokat kutakodtam a témában, nincsenek naiv álmaim egy jobb és könnyebb életről. Tudom, hogy sokkal nehezebb ezen az úton boldogulni és tisztában vagyok az ezzel járó költségekkel is, de szeretnék adni esélyt annak, hogy azt csináljam, ami igazán érdekel.

A problémám, hogy nem tudom hol lehetne annak utánaérdeklődni, hogy lehet-e magyar BA-val menni külföldre MA-ra? Egyetemeknél? Ez egységes vagy mindegyik egyetem mást fogad el?


2011. máj. 8. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elsosorban nezz utana hogy ezt a szakot hol tanitjak MA-szinten, es azoknal az egyetemeknel erdeklodj hogy hogyan mukodik a felveteli eljaras. Szerintem nagyban az egyetemtol, a tanszektol es az adott szaktol fugg hogy pontosan mik a felveteli kovetelmenyek, de en ugy gondolom hogy a kovetkezok altalaban a legtobb helyre kelleni fognak:

- TOEFL vagy Cambridge nyelvvizsga, ami bizonyitja hogy megfelelo szinten tudsz angolul.

- A diploma valamint a leckekonyv masolata es hiteles forditasa angolra

-Motivacios level

-Ajanlolevel volt tanaraid/professzorjaidtol (altalaban 2 szokott kelleni)

2011. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Elvileg épp ez a Bologna rendszer lényege, hogy az európai egyetemek átjárhatóak legyenek ilyen szempontból. Úgyhogy szerintem semmi akadálya nincs ennek, mivel pont ezért vezették be.
2011. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. máj. 9. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!