Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy lehet bejutni az Oxfordra?

Hogy lehet bejutni az Oxfordra?

Figyelt kérdés

Mi kell hozzá (az érettségin kívül)?

Hogy kell jelentkezni?

Légyszi ne azt írjátok, hogy ott van az egyetem honlapja, hanem az érdekel, hogy mit kell tenni, hogy valaki oxfordi diák lehessen.


2010. dec. 19. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ne azt írjuk, hogy nézz utána neten, akkor mit vársz? Nem nagyon lesz, aki tapasztalatból írna, mert viszonylag kevesen vannak szerintem, akik az Oxfordra járnak, és szabadidejükben a gyakorikérdéseken lógnak.
2010. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Lesz*rják hogy van-e érettségid vagy nincs!!

Kimész Angliába, megcsinálod az a-level (advanced level) vizsgákat és jelentkezel.

Sok embert felvesznek, nem az a művészet benne, hanem bent maradni.

Nagyon szórják az embereket akik nem tanulnak, de az esélyt szinte mindenki megkapja.

2010. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Az esélyt mindenki megkapja, aki ki tudja fizetni a tandíjat. Most emelték meg.
2010. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
2010. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó nyelvtudással, kinti vizsgákkal (mert az itthoniakat nem fogadják el), és sok-sok pénzzel, mert ott bizony csak fizetős képzés van. Gondolom olyan millió körül van egy szemeszter.
2010. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ł1680

Szóval ~550 000 Ft

2010. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Nem én akarok oda menni, csak segíteni szerettem volna. Utána tudok nézni én is, néztem is múltkor a honlapot, csak bíztam benne, hogy van valaki, aki esetleg, talán tud valami konkrétumot erről.
2010. dec. 20. 09:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem honnan veszitek, hogy bekerülni könnyű...Oxford a világ top 10 egyetemének egyike, ahol BA-ra jelentkezőknél úgy vágják ki ezrével az A-level-en AAA-t elérteket, hogy csak na. Más a rendszer, de mintha valaki emelet szintű érettségén nem is ötöst, de csillagos ötöst szerezne, ezen felül még csomó dolgot csinált (extre CV részek). Be sem hivják őket interjúra, pedig az interjúra bejutottak nagy részét is kivágják.

Utánna kell keresni, fenn vannak a statisztikák, a jelentkezők 10-20%-át veszik fel úgy, hogy egyszerre nem lehet jelentkezni ugyan abban az évben Oxfordba és Cambridge-be is, ami felezi a legfelkészültebb jelentkezőket.

Mindenkit felvesznek, csak kiszórják...alig vesznek fel valakit, és azok közül is vannak akik lemorzsolódnak...

2011. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zoliol ***** válasza:
Angiában cdsak fizetős képzés van?
2011. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
BA szinten csak fizetős van, igen. A tandij maximuma jelenleg azonos mindenhol, Oxford és Cambridge is annyiba kerül mint a legutolsó egyetem - azzal a különbséggel, hogy Cambridge és Oxford esetében a college (az egyetem alapjait "kollégiumok" alkotják, a tanszékeket, intézeteket és kutatóhelyeket nem számitva, de ezeknek az ég egy adta világon semmi közük a magyar kollégiumokhoz) tagságot is fizetni kell, az olyan bő 2000 font jelenleg évente. Ennyivel drágább Oxbridge mint a többi. De ez jövőre változni fog, a tandijak háromszorosára nőhetnek, és Cambridge meg Oxford előre jelezte is, hogy ők a kezdettől a maximumot fogják elkérni, érhető okokból - jelenleg EU diákoknak sokkalsokkal olcsóbb Oxford vagy Cambridge, mint a hasonszőrű Harvard vagy Yale. Az meg 10,000 font körül lesz.
2011. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!