Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ludwig-Maximilians-Universität...

Ludwig-Maximilians-Universität München. Nehéz bejutni? Elég híres és jó egyetem, úgy tudom.

Figyelt kérdés

Miket tudtok róla?

Mennyi a tandíj egy szemeszterre?

Nehéz bejutni/nehéz a felvételi? Mik a követelmények?

TopUniversities szerint a világ 66. legjobb egyeteme...


2011. aug. 4. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan semmit nem tudok erről az egyetemről, Németországról tudom azt, hogy a tandíj általában 500 euró/félév, és hogy a felvételi követelmény egy Goethe C1-es (vagy hasonló nehézségű) nyelvvizsga a legtöbb egyetemen.


Nézd meg az egyetem honlapját, és ott leírják, hogy melyik szak NC-szak (Numerus Clausus), itt fontos a jó érettségi átlag, mert az alapján vesznek fel. A normál szakoknál nincsen semmilyen extra felvételi követelmény.


Az meg hogy a világ 66. legjobb egyeteme... hát nem tudom, engem ez valószínűleg teljesen hidegen hagyna... Nekem az lenne a fontos, hogy olyat tanuljak ami valamennyire érdekel, értek hozzá, és hogy utána legyen munkám, el tudjak helyezkedni, pénzre tudjam váltani a tudást, stb.

2011. aug. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban híres egyetem, a The Times 200-as listáján 61. Szerintem jó döntés oda menni, ha bírod anyagilag. München nagyon drága város, ösztöndíj nélkül nekem ez nem menne.
2011. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hm.. Németországban, hogy bekerülj egy egyetemre külföldiként, először is nyelvvizsga szükséges, ezt általában az adott egyetemen lehet letenni. Felvételi az adott szaktól függ, általában nincs, de egyes szakoknál van, ezt az egyetem honlapján nézd meg. A tandíj országszerte változó, valahol nincs (pl.Berlin), valahol kb. 50 euro, és valahol pedig 500 euro szemeszterenként (pl.Münchenben). Valamint ezekhez még hozzájönnek a havi kiadások (lakás, kaja, utazás, könyvek)és egyebek.
2011. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Berlinben tényleg nincs tandíj?
2011. aug. 13. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Sikerült?

Esetleg aki erre keveredne, a beiratkozás egyik feltétele Goethe C2! szintű nyelvvizsga.

2012. dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Heloka.

Ahogy az előző is mondta a tandíjak változatosak, de általában minimálisak (a költségek nagyrészt csak az adataid adminisztrálását, illetve néhány számodra hasznos szolgáltatást fedeznek, pl. Student Card, könyvtár).

A nyelvi követelmények elég homogének. Lehet gondolkozni Goethe nyelvvizsgában (változik, hol C1-et hol C2-t fogadnak el) de arra még egy anyanyelvűnek is készülnie kéne. Ami az összes német nyelvterületen elismert az a TestDAF, itt általában minden vizsgarészben 4-est kell elérned és az oké.

Bejutás:

Ehhez legtöbbször elég nyelvvizsga, és az hogy meglegyenek az érettségiid, a vitt jegyeidet általában nem nézik, kivéve néhány szakot. Cserébe viszont rendesen tanulni kell nem lehet elbukni a vizsgákat, hisz nem is azért vagy ott...

2019. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!