Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskolásként Japánba...

Középiskolásként Japánba kaphatok-e ösztöndíjat YFU-n keresztül, ha nem vagyok magyar állampolgár? És hátránynak számít-e, ha nincs saját házunk, csak albérlet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Az albérlet nem hátrány, sőt, talán előny is lehet, hiszen kevesebb a családi vagyon.


Ösztöndíjat kaphatsz, a program teljes díjának max. 40%-át.

2010. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! :)
2010. dec. 29. 23:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért számíts, hogy nem kapod meg a 40%-os támogatást.

Barátnőmék 200 ezer Ft-ot kaptak csak. Azért az nem túl sok, ahhoz képest, hogy mennyit kell fizetni...

2010. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és Ők elég szegények pedig :( ...

Állítólag azért, mert rengeteg a jelentkező az ösztöndíjra...

2010. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, egyik oszt. társam is 200 ezret kapott. Ő úgy tudja, hogy mindenkinek megpróbálnak adni valamennyit, már aki kéri.
2010. dec. 30. 22:31
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

YFU az a legg#cibb es legsunyibb szervezet a vilagon. Nem ajanlom. Hazudnak, fenyegetnek, radkennek mindent ha valami NEKIK nem sikerul pl csalad talalas, hogy tulajdonkeppen Sanyikaval es Barbaraval van a gond, ok nem tehetnek semmirol, stb.


Raadasul olcsobban magadnak is megtudod szervezni az evet pl Uj Zelandon vagy Ausztraliaban (en ezt csinaltam miutan atvertek)...


Egy atb@szott YFU-s diak...

2010. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Eddig én még ilyenről nem hallottam. Akik az ismerőseim közül kimentek, egyik sem panaszkodott.
2010. dec. 31. 22:17
 8/10 anonim ***** válasza:

20:20-as...

Nem írnád le pontosan, hogy mi történt?

Érdekelne, mert én is velük utaznék...

2011. jan. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Leirom:


2002ben mentem ki Uj Zelandra egy evre.


Februarban jelentkeztem.

Aprilis-Majus volt a szelekcio.

Junius orientacio.

Julius 8 kiutazas.

Elvileg ok allitjak hogy a diakok 99%nak talalnak csaladot mielott kimennek, de ez Uj Zelandon nem igy volt. Sot tobb diaknak (mind kelet Europai diak, volt egy masik magyar fiu aki hozzam hasonloan jart) egyaltalan nem talaltak semmilyen hosszutavu szallast kierkezesunkkor. Ideiglenesen elhelyeztek tobb helyen, majd remenykedtek. Mikor elfogyott az ideiglenes csaladnak a turelme tovabb passzolnak, ha van hova. Amikor elfogy a hely akkor hazakuldenek. Ennyi.


Engem nem kuldtek haza mivel en talaltam magamnak helyet a kozepiskolam segitsegevel (melyert mellesleg kevesebbet kellett fizetnem mint a non-profit YFUnak) es vegul 2003ban Novemberben Uj Zelandon erettsegiztem. De pl a masik magyar fiut es egy cseh sracot 1 honap kinn let utan kuldtek haza, ugy hogy egy fillert nem voltak hajlandoak megteriteni (a magyar sracnak azert nem voltak hajlandoak fizetni mert nem volt hajlando peneszes ablak nelkuli szobaban embertelen korulmenyek kozott elni egerekkel). Ennel biztos hogy tobb gond volt, mivel en csak az en varosomban levo diakokrol tudtam, mely nem volt a cserediakok fo desztinacioja.


Raadasul amint valami nem stimmel, akkor rogton feltetelezik, hogy veled mint szemelyiseggel van gond. Nem hivnak meg semilyen YFU rendezvenyre (melyert elvileg fizettel), nem adjak at a papirjaidat, sot meg a tobbi diak kozott is minden ok nelkul a rossz hiredet keltik (mellyel altalaban elerik hogy a nem kivanatos diakok haza akarjanak menni, mely ponton a YFU nagy megmentokent kuldi haza a diakot). Stb. YFU persze neked lefogja tagadni ezt, de igy megy ez, ha valami gond van veled.


A kedvencem, hogy nekem peldaul azt mondtak, hogy alkalmatlan vagyok kulfoldon elni. Ehhez kepest a 25 evembol 10 evet kulfoldon toltottem, tehat kitalalhattak volna hogy Uj Zeland nem volt az elso (se utolso) alkalom melyben kulfoldon voltam.


A YFU-t en senkinek nem ajanlom! Tudom, hogy van sok elegedett diak, de azok akiknek barmilyen gondjuk van, azokkal a YFU sunyin, hazugon, es kemenyen banik el. Kompenzaciora meg ne szamits!

2011. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

Én is hallottam már negatívumokat, csak én az önkéntesek részéről.

Az ilyen súlyos dolgokról hallgatnak, persze... :/

Köszi, hogy leírtad, így mostmár tudom, hogy mire számítsak...

2011. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!