Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanult ismerősötök edinbrughbe...

Tanult ismerősötök edinbrughben, cambridge-ben, vagy a harvardon?

Figyelt kérdés
meséljetek
2010. dec. 31. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Miert pont ott?
2010. dec. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha te nem meselsz, en nem meselek... Pedig tobb ismerosom van akik fennt emlitett egyetemek kozul valamelyiken vegeztek. Tehat, miert pont ezek az egyetemek erdekelnek?
2011. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Edinburgh...én is megyek utánna jövőre.Szerinte nagyon jó.Most voltam kint megnézni,és szép.
2011. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy jön Edinburgh Cambridge-hez vagy a Harvard-hoz. Remek egyetem, a legjobb Skóciában, és az egyik legjobb Nagy Britanniában, de a Harvard meg a legjobb a világon, Cambridge pedig a második legerősebb, szintén az egész világot nézve...nem egy súlycsoportot alkotnak Edinburgh-el. Az ő ligájuk a Yale, Stanford, Columbia, Oxford, MIT, Berkeley, CalTech, University of Chicago...
2011. márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Az ő ligájuk a Yale, Stanford, Columbia, Oxford, MIT, Berkeley, CalTech, University of Chicago...


Ezt te igy honnan vetted? Ilyen dolog nincs is hogy liga (mar az Ivy league-n kivul mely nem az altalad emlitett egyetemek listaja). Amit irtal azt semmi nem igazolja (meg a kerdeses egyetemi rangsorok sem). Ezzel nem azt akarom mondani hogy az alatalad emlitett egyetemek nem remekek, de ezekre leszukiteni egy altald elkepzelt ligara az egyetemeket elegge meggondolatlan.

2011. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

"Amit irtal azt semmi nem igazolja (meg a kerdeses egyetemi rangsorok sem)."


Nyilván a világ legjobb egyetemeinek "ligajarol" beszeltem, kepletesen - termeszetesen ilyen liga hivatalosan nincs. De mit nem igazolnak a rangsorok??? Őszintén kiváncsivá tettél. Az általam emlitett egyetemek gyakorlatilag minden ranglistán a világ top 10-be tartoznak: nem értem mit nem igazolnak a ranglisták, ha MIDNEGYIKEN ezek vannak az abszolút top-ban, miközben Edingburg ezen intézményekhez képest egy másodrangú egyetem, ami jó, ha benne van a vilag legjobb 60-100 intézménykében. Ami nem jelenti azt, hogy ne lenne kiváló intézmény, hiszen az, de teljesen értelmetlen egy lapon emliteni a Harvard-al vagy Cambridge-vel.


A kérdés feltevője a Harvard és Cambridge mellett kérdezett rá Edingburg-ra, erre soroltam fel azokat az intézményeket, amelyek közül (+Berkeley) egyenrangú alternativák Cambridge és Harvard mellett. Nem értem ebben mi nem volt érthető - vagy azt állitod, hogy bár nem csupán a közfelfogásban, de minden egyes listán fényévekre van az emlitett egyetemekről, Edinburg van olyan neves és erős, mint a Harvard, Cambridge, Stanford, Yale, Oxford, stb...? Vicces felvetés:)

2011. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De most ő konkrétan kérdezett valamit, hogy ezen a három egyetemen tanult-e valaki ismerőse, erre te lenyomsz neki egy tudományos szöveget a ligákról meg rangsorokról. Ez hol volt a kérdésben?
2011. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!