Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan nem magyar anyanyelv...

Van olyan nem magyar anyanyelvű ismerősötök aki akcentus nélkül beszél magyarul?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm Németországban született és 8 évig élt ott. A szülei magyarok, de ott csak németet tanult és német iskolába járt. Azután hazajöttek Magyarországra és meg kellett tanulnia magyarul. Most 21 éves és ha nem mondta volna, akkor nem jöttem volna rá hogy nem magyart tanult először.
2011. júl. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, viszont volt egy táj cserediák osztálytársam, aki egy év alatt megtanult felsőfokú szinten magyarul, nagyon becsülöm érte. ( én meg 12 év alatt éppen hogy összehoztam egy középfokot németből :P )
2011. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akcentus nélkül beszélő külföldi ismerősöm nincs, de ismerek olyat, aki kb. úgy beszél magyarul, mint egy író vagy költő, sokkal szebben az átlag magyarnál (viszont egy kis akcentussal).


Az akcentus nélküliség, ami egy felnőtt számára általában nem elérhető idegen nyelven, nem a legfontosabb mércéje szerintem a nyelvtudásnak.

2011. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer összetalálkoztam egy 60 év körüli francia hölggyel az étteremben, ahol dolgoztam, aki nem boldogult az étlappal (töltött paprika :D).

Két szabad délutánomon leültem mellé, hogy megtanítsam hogyan kell kiolvasni a magyar szöveget. Második délután TÖKÉLETESEN olvasott magyarul, bár lassan, és fogalma sem volt róla, hogy mit olvas (talán egyedül a hasonulásoknál nem volt tökéletes).

Neki nagyon jó füle volt, és elég bátor volt ahhoz hogy próbálkozzon!

2011. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!