Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Drága lenne Olaszországban...

Drága lenne Olaszországban egyetemen továbbtanulni?

Figyelt kérdés
ha van kint munkám akkor fent tudom tartani magam egyetem mellett?
2011. jan. 17. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
felteszem tudsz olaszul. akkor szépen rákeresel az egyetemre, a honlapján kikeresed a tandíjat. aztán kezdj el böngészni olasz állások között, hogy feltérképezd, mennyi az átlagfizetés azokon a területeken, ahol eséllyel indulsz munkavállalóként.
2011. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
képzeld el, keresgélni tudok! de nyilván azért jött létre az oldal, hogy véleményeket is kérdezzünk, különben gyakorlatilag semmi értelme nem lenne!
2011. jan. 17. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy: Az olszoknál (Észak-Olaszországban dolgoztam) az ebédidő 1 óra volt, és a munkakezdés 9-kor kezdődött. Így a munkanap teljes egésze a munkahelyen ment el. Nekem csak tanfolyamre maradt erőm, mert az első pár hétben-hónapban (nyelvtudás szintjétől függően) csak a megértetés és akklimatizálódás rengeteg energiába kerül.


A legtöbb egyetemen nem tesznek különbséget hallgató és hallgató között + nehéz úgy egyetemet találnod, hogy mellette legális, teljes munkaidős munkát is vállalhass. Persze mindezt egy városban.


Ha kimész, akkor dolgozni menj és egyetem helyett nyelviskolába, ahol az eddig tanultakon kivül +1 nyelvet megtanulsz. A nyelvismeret és az agilitás a legtöbb országban többet ér mint a diploma. Csak itthon van ez fordítva, a "papírok országában".

2011. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nos, kimentél végül?
2018. febr. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!