Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mitől ilyen drága a külföldi...

Mitől ilyen drága a külföldi középiskolai tanév?

Figyelt kérdés
Úgy értem persze, fizetni kell a szállásért, az ellátásért, de még mi másért, amiért elkérnek kétmilliót? Nézegettem ezeket a programokat mint az EF, az AFS, a katedra, de mind megfizethetetlen. Talált valaki olyan lehetőséget, ami az egyszerűbb emberek számára is megfeziethető?
2011. júl. 26. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A középiskolai tanév lehet, hogy drága, de így sem olyan drága, mint az egyetem. Egy jó egyetemen a tandíj $40.000, ami mondjuk 8 millió forint. És ez csak a tandíj... :)
2011. júl. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nyílván van olyan egyetem ahol 40,000 dollár az éves tandíj, de ha az ember nem feltétlen puccos helyet keres, akkor ezek az árak ennek a töredékei. -.- Nem tudom, hogy miért kell ilyen horribilis összegekkel dobálozni, ha utána se néztél.
2011. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A kérdésre válaszolva pedig:

A legtöbb EU-s országban úgy van, hogy 16 éves korodig iskola köteles vagy, és addig ingyenes az oktatás. Pl. Angliában a mi érettségink egy nagyon jó dolog, mert mi ezzel a papírral egyből mehetünk egyetemre, Angliában viszont sokan 16 évesen befejezik a sulit és ha később úgy döntenek, hogy tovább szeretnének tanulni, akkor még el kell végezniük egy kb. 1-2 éves tanfolyamot. Mondjuk ez országonként változik, hogy hogy oldják meg, de egy valami biztos: 18 éven alul, ha csak egy évet szeretnél külföldi középsuliba tölteni, ráadásul egyedül... Hát ehhez az az egyetlen értelmes, illetve egyszerű út, hogy ha van egy ismerős vagy rokon a célországban.

2011. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14:05: A legtöbb jó amerikai egyetemen e körül van a tandíj. Nyilván van olcsóbb is. De még azon is több, mint a 2 millió forint. És én azt próbáltam érzékeltetni, hogy egy külföldi évért 2 millió forint az nem is olyan drága, mert egy jobb egyetemen ennek sokszorosa a tandíj.
2011. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat; igazából a középiskolai tanévben vagyok érdekelt egyelőre, de igazából arra is kíváncsi vagyok, hogy egy külföldi egyetemre (Göteborgba szeretnék menni) csak nemzetközi érettségivel lehet?
2011. júl. 27. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát szerintem azért olyan drága, mert sok iroda ajánlata már repjegyet is magába foglal + egyéb megélhetés, van hogy a családnak is fizetnek ahova mész + a közvetítő irodának is meg kell valamiből élnie.


Göteborgra visszatérve pedig nem. Én Malmöbe szeretnék jelentkezni és még Edinburgh-be is, de oda elfogadják a magyar érettségit, és sztem Európa szerte mindenhol. De meg tudod nézni minden egyetem honlapján.

2011. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!