Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cserediák szeretnék lenni...

Cserediák szeretnék lenni Franciaországban. Valakinek vannak már tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Franciaországban vagy francia nyelvterületetn szeretnék egy évet tölteni cserediákként. Most vagyok 10.-es. Mindenféle tapasztalatok érdekelnek. Milyyen volt egy idegen családnál lakni, nehéz volt-e megérteni a nyelvet stb. Negatív tapasztalatok is érdekelnek. Köszi!
2011. febr. 16. 17:59
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem az unokatesóm a Vetésibe jár francia szakra. Neki is volt lehetősége, hogy kimenjen és neki is vágott az útnak. Most 12.es és azt hiszem, hogy ő is ilyen tájt ment ki..ill. gy pontosítsak..inkább 11. legelején ment ki 3 hónapra. Azóta már többször is volt kint, nagyon jó tapasztalatai vannak, nagyon sokat tanult kint..mára már jóformán anyanyelvi szinten beszéli a franciát..magas szintű vizsgát tesz majd.

Odakint egy nagyon aranyos, kedves családhoz került, ahol nagyon jól bántak vele. Az anyuka/apuka fiaként kezelte,még tesókat is kapott:D, mindent megkapott, mintha csak igazi családtag lett volna. Amikor mondjuk elmentek bevásárolni, vagy a postára csak elugrottak, akkor megkérdezték tőle, hogy szeretne-e velük tartani és az unokatesóm megragadta ezeket a pillanatokat, hiszen ilyenkor is rengeteg újat tanulhat. Még főzni is megtanult! Persze csak ezt-azt..igazi francia kajákat tud elkészíteni, mert amikor ott főztek őt is bevették, kerti partit rendeztek, éttermekbe jártak. Ja, és ő is mutatott nekik néhány klassz magyar fogást:P

Szóval abszolút jó véleménnyel van az ilyen lehetőségekről, amit szerintem ne is halogass:)

Ha úgy döntesz, hogy elmész, kívánom, hogy te is ilyen nagyszerű tapasztalatokkal térj haza!

Üdv.: Fanni18L

2011. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszön szépen! :)
2011. febr. 24. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!