Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van valaki, aki Ausztriában...

Van valaki, aki Ausztriában tanul? Mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 18:56
 1/2 PT-Daniel ***** válasza:

Jartam az Universität Wien-re, ahol nagyon kaotikusak voltak a körülmenyek (nemet anyanyelvü vagyok, nem ezen mult!). Ez valoszinüleg azon mult, hogy anno nem volt felveteli es erettsegivel rendelkezö boldog-boldogtalant felvettek, ami lehetetlenne tette az elöadasokat.


Jelenleg az FH Campus Wien-en physioterapiat hallgatok. Nagyon kemeny 3 fordulos felveteli van es összesen 120 föt vesznek fel, de fantasztikus az oktatas minösege. Olyan, mint egy maganiskola, mind a felszereltseget, mind az elöadokat tekintve. (Viszont a tandij ugyanaz, mint barmelyik masik allami felsö oktatasi intezmenyben - jelenleg 420 EUR/Semeszter).


Magyarorszagon erettsegiztem es rengeteg magyar baratom es ismerösöm van, akik Magyarorszagon tanultak tovabb. Mondtak, hogy nagyon romlott a minöseg, lehetetlen elhelyezkedni es ha megis, akkor egy ehsegberert. Ebböl a szempontbol mindenkeppen jobb külföldön tanulni, mert jobban is ismerik el, mert Magyarorszagot meg mindig valahova a Balkanhoz soroljak.

De mindenkeppen olyat erdemes valasztani, amiben vagy kiemelkedöen jo vagy, vagy amiben nem telitett a munkapiac.


Sok sikert kivanok!

2011. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Na pont az UniWienre gondoltam jelentkezés céljából (bár még a szakok között nem döntöttem), éppen azért, mert érettségi alatt szétgüriztem magam, 1db 4-es érettségim van és sehova nem vettek fel, a német pedig mondhatni jól megy.
2011. febr. 16. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!