Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek önfinanszírozó...

Szerintetek önfinanszírozó ERASMUS hallgatóként mennyire nehéz boldogulni?

Figyelt kérdés
Melyik országban voltatok kinn, ott kb. mennyi pénz kellett havonta, vállaltatok-e munkát stb. Egyáltatlán lehetséges megélni annak, aki egy átlagos magyar család sarjaként próbálkozik? (Tudom, hogy az ösztöndíj összege is kevés, de azért valamire mégis elég, önfinanszírozóként még ez sincs...)
2011. márc. 7. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az önfinanszírozó abban különbözik csak, hogy nem kapsz pénzt? Tehát ugyanúgy lakhatsz koliban, meg kapsz kint bérletet (már ha épp az adott suli ad), meg minden ilyen?

Én néhány éve voltam Németországban, bár én kaptam ösztöndíjat. Annyit csak, amiből épphogy a kolit ki tudtam fizetni, nem többet. 4 hónapig jártam suliba, utána pedig több mint egy hónapig tudtam dolgozni. Gyári meló volt, 8 óra, 3 műszak, de többet kerestem hetente, mint más itthon egész hónapban. Viszont ha a keresetemből levonom az ösztöndíjat, hát, nagyjából nulla körül jön ki. Szóval anyagilag nem feltétlenül éri meg, viszont utazol, nyelvet tanulsz.. Szóval nem feltétlenül rossz dolog ez még így se szerintem.

2011. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy csak az ösztöndíjat vonják meg, de bérletet, kolit meg ilyesmiket kapok, ennek még utána kell járnom. De zsé az tuti, hogy nincs.

Köszi a választ!

A kérdésem amúgy kb. arra irányult, hogy mennyi pénzre lenne szükségem havonta(már kalkulálok össze-vissza mindenen, hogy vállalható-e). Ösztöndíjjal egész jól elvannak az emberkék ahogy körülnézelődtem, de azon felül is van még kiadás. Azt nem tudom, hogy a gatyám is rámenne-e egy esetleges féléves kinn tartózkodásra. :S Nagyon szeretnék menni, de akárhogy nézzük, sajnos az anyagi források végesek.

2011. márc. 7. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:

ez attól is függ, hogy melyik országba szeretnél menni


melyik ország?

2011. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ez még nem derült ki, napokon belül várható. Első körben nem kerültem be egy általam kiválasztott helyre sem, de aztán értesítettek, hogy mégis meg tudják oldani, feltéve, ha vállalom, hogy önfinanszírozó leszek (mivel a pontszámom alapján nem valószínű, hogy bekerülök a támogatottak közé). Vállaltam, most várom a fejleményeket. Remélem, nem olyan ország lesz, ahol irreálisan magasak a megélhetési költségek. :S

Majd ha konkrétan kiderül valami, akkor konkrétan kérdezek (mikor kiderült, hogy mégis mehetnék valahova, annyira fel voltam spannolva, hogy gyorsan megírtam ezt a kérdést ide). :)

2011. márc. 10. 16:26
 5/5 A kérdező kommentje:
A helyszín: Linz, Ausztria
2011. ápr. 4. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!