Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire hatásos a cserediák...

Mennyire hatásos a cserediák program? Ki vett már ilyenben részt?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy miylen élményeitek vannak erről...a középiskolai cserediák programról szeretnék többet tudni, hogy aki volt az melyik országban, és mennyire tetszett és mennyi időt töltött külföldön =)
2009. febr. 23. 00:15
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és tud valaki valamit az INTO-ról? ha igen akkor mik a tapasztalatok?
2009. febr. 23. 00:32
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én még általános iskolában (azt hiszem 8.-ban) voltam 3 napot Ausztriában egy családnál. Imádtam :D igaz, hogy alig értettem valamit xD Később egy osztrák fiú jött hozzánk pár napra ugyanezért. Kicsit szótlan volt a gyerek, de azért remélem jól érezte magát :)


Középsuliban (9.-ben) Angliában voltam 5 napot egy családnál. Mivel angolul jobban tudok mint németül, jobban megértettem magam... meg a család is nagyon kedves volt.


Szerintem a cserediákprogram csak hasznos lehet.

2009. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
szia! én májusba fogok kimenni Bremen-be a cserediákom már volt itt és nagyon jóó volt szóval csak ajánlani tudom h ha van rá lehetőséged vegyél részt egy ilyenben :)
2009. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Dániából, Hollandiából és Angliából nem egyszer szállásoltam már el gimis cserediákot, jó élmény, sőt egyszer egy új-zélandi srácom is volt majdnem fél évre.

(ja de én tanárként, de tök mindegy, jó volt)

2009. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Szia! Én az USA-ban vgyok cserediák augusztusban jöttem! És imádom,írj e-mailt privátban és megadom a személyes infokat a myVIP-en is megkereshetsz,de van blog oldalam is:)
2009. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Blogoldalad címét megadnád? :) Bocsi az offért :)
2009. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én Aalenben, Németországban voltam cserediák és nekem egy hatalmas élmény volt! Többet tanultam ez alatt a rövid idő alatt mint 4 év alatt a középiskolában! A család nagyon kedves volt és próbáltak mindenben segíteni! Később hozzám is jött egy lány is vele is nagyon elvoltam! Én csak ajánlani tudom szerintem mindenképpen próbáld meg! És persze látsz egy kis világot is! Ez sem utolsó szempont!
2009. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
83%
Barátoméknál volt egy leányzó az USA-ból ... Pezsgőt bontottak mikor elment.
2009. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

sziasztok. 15 vagyok, és én is szeretnék egy évet az USA-ban tanulni, de ha nem is annyit akkor egy-két hónap is megfelel nekem, viszont anyagi helyzetünk nem nagyon engedi meg ezt. de hallottam már ösztöndíjakról, valaki esetleg tud ebben segíteni, hogy melyik 'cég' honlapján lehet ösztöndíjra pályázni?

köszönöm. (:

2010. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Rómában voltam cserediák és itthon is elszállásoltam a srácot akinél ott laktam. Az a jó a cserediák dologban, hogy nem csak a kulturális oldaláról ismersz meg egy várost, vagy országot, hanem olyan helyekre is elvisznek a veled egyidős srácok/csajok, ahova idegenvezetővel nem mehetnél el. + a házibulik... :)
2010. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!